Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • RPogoMarius

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2017

  • Mesaj Privat
Sunt posesorul unui asra k break 1.6 motorina an fabricatie 2017, de vreo doua saptamani din cand in cand se simte miros puternic de cauciuc ars in masina, de la motor nu vine (am bagat nasul peste tot), m-am uitat sub masina si surpriza e plina de ulei pe dedesupt de la pedalier pana in spate, motorul atat cat am putut controla fara sa ma bag sub ea e curat lacrima, nici urma de ulei. Aveti idee de unde poate sa vina, oricum luni la prima ora ma duc cu ea la opel.
Skip ads

  • vvede

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2007

  • Mesaj Privat
De obicei mqasinile noi sunt protejate cu tot felul de substante.
Uleiul respectiv poate poveni dint-o balta in care ai intrat.
Oricum mie mi se pare ciudat.
Revino cu detalii
  • deleted-46863

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Pare noua masina .de ce nu mergi la garantie?
  • RPogoMarius

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2017

  • Mesaj Privat
azi am intrat sub ea sa ma uit mai bine, nu e ulei e ca o vaselina verzuie care din ce am vazut vine cumva din ramforsarile caroseriei din zona motorului sau din apropropiere, mai mult dintre motor si pedalier unde banuiesc ca e cel mai cald, sa fie vre'o vaselina de protectie care la caldura incepe sa curga, am problema asta de cand am inceput sa folosesc incalzirea fara clima... oricum ma duc maine la opel cu ea
Skip ads

  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Nu e nicio problema , e vaselina de protectie, asa cum ai spus ! Masina e noua, asa ca atunci cand se incinge, apare si mirosul specific ! Cand am schimbat scutul de plastic (inainte sa o ridic de la reprezentanta) , acesta era plin de vaselina aia verde ( poate si din acest motiv, la masina mea nu s-a simtit "efectul" asta) !
  • RPogoMarius

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2017

  • Mesaj Privat
acum am venit de la service, mecanicul dupa ce a urcat-o pe rampa mi-a spus sa nu-mi fac griji ca e normal la masinile noi, ca e un fel de parafina care o sa tot curga pana pe la vreo 10 000 km.
problema rezolvata din partea mea.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR