Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • Remus97

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Salut, dupa cum vedeti si in titlu, am o problema cu becurile din spate, mai exact cele de la numarul de inmatriculare! Ele se aprind, nu asta e problema, adevarata problema intrevine atunci cand iau contactul si incui masina, am observat ca becurile nu se sting in totalitate, raman usor aprinse. Stie cineva de la ce ar putea fi? Care ar fi cauza?
Tin sa precizez ca am scos si borna si am pus o la loc.. la fel face, acum am inchuiat-o si am lasat-o cu borna scoasa pt a nu face vreun scurt sau ceva si sa ma trezesc cu masina arsa.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pai tu ai pus LED
  • Remus97

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2017

  • Mesaj Privat
@dancuciureanu
Sunt becuri SMD, am schimbat switchul de la portbagaj ca nu se mai deschidea si am primit ansamblul cu tot cu becurile astea, faza e ca le am de 8 luni de zile si niciodata nu mi s-a intamplat asa ceva.
  • agg111

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013 A17DTS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Asta pãțesc si eu dupa ce am schimbat becurile vechi cu unele de la Osram w5w. Deși becurile nu se aprind la intensitate si martorul din bord se tot aprinde la fiecare contact, mai ramân si aprinse o bucata de vreme, dupa ce iau contactul. Soluția ar fi sa schimb becurile, cicã astea n-ar fi recomandate.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR