Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa E
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Aseara m-a apucat nebunia sa imi spal masina dupa ce i-am pus rotile de iarna, vad ca senzorii i-a recunoscut automat.

Am inghetat spaland-o dar asta e, am folosit spuma activa, argila, sampon auto, sampon cu ceara, solutie parbriz, solutie jante, solutie cauciucuri, solutie pt burdufuri de cauciuc (usi si portbagaj) si apa. Rezultatul nu prea se observa in poza.
Skip ads

  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Si fiindca ieri am dat masina cu ceara, mi-am permis sa o scot afara in ploaie, mi-am dat seama ca am curatat jantele absolut degeaba , oare merge sa le dau si pe ele cu ceara? Stie cineva? Am testat si rainx dupa un drum de 600km dus,intors pe a1 ma declar multumit, nu am folosit deloc stergatoarele.
  • safari_hunter

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2017 B 1.4 XEL, 90CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Am în obișnuințã sã ceruiesc jantele de aliaj la trecerea dintre sezoane când schimb și anvelopele. Folosesc aceiași ceara solidã și pentru caroserie.
Pentru parbriz folosesc Rain Shield / Pro - X

  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Uite ca am sa incerc si eu sa le dau cu ceara we asta sau viitor, imi e groaza ca imi ia vreo 5 ore toata treaba ( cel putin) Smile

Sa vedem ce iese
Skip ads

  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Am uitat sa adaug, am ceruit si eu jantele, cea mai buna idee, sincer. Recent am luat niste ceara lichida super ieftina din lidl, recomand, merita banii din plin.

Diferenta dintre
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Am uitat sa adaug, am ceruit si eu jantele, cea mai buna idee, sincer. Recent am luat niste ceara lichida super ieftina din lidl, recomand, merita banii din plin.

Diferenta dintre turtle wax, meguiars UW si w5 e vizibila dar pt un ochi necunoscator nu prea conteaza.

Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa E

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR