Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • adalin

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Va salut !
Detin un Fiat Croma cu motor Z18XER 140 CP benzina 2006. Masina are aceeasi platformã cu Vectra C si Signum mare parte din componente având siglã GM pe ele , motiv pentru care va cer un mic ajutor .
Problema mea consta în faptul cã atunci când actionez maneta schimbãtorului de viteze spre stânga aceasta nu revine înapoi decât ajutata , daca actionez spre dreapta , revine singura .
Am ridicat în sus ornamentul de piele si am observat cã aceastã revenire la "punctul mort " este data de douã arcuri care actioneazã asupra unei tije cu o roata canelata în capãt
, atasatã de maneta . Arcul care împinge spre sus si misca maneta de la dreapta spre stânga este in regula , arcul care împinge spre jos si misca maneta spre dreapta este incomplect .
Am fost la reprezentanta Fiat din oras si din pãcate aceste arcuri vin împreunã cu tot corpul acela în care sta înfiptã maneta ( nu au dat pret dar presupun cã e pipãratã treaba) .
Întrebarea este daca ce vedeti în poza seamãnã cu ce aveti la masinile voastre pentru cã intentionez sã caut la dezmembrãri si din ce am vãzut este mai usor de gãsit o Vectra C cu acest motor decât o Croma .
Scuzati povestea lungã si va multumesc pentru atentie !
  • pancu

  • Mesaje scrise: 279
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2009

  • Mesaj Privat
...ai PM...
  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR