Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • deleted-123364

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2017

  • Mesaj Privat
Postez si eu in acest toopic in speranta ca cineva ma va putea ajuta si pe mn cu un sfat..
Recent urmeaza sa mi achizitionez o alta masina... am ramas la variantele astra g 1,7 cdti 2004 si 2.0 dti .2004
CINE imi poate spune si mie care dintre aceste doua motoare este mai fiabile? stiu ca cel cdti este isuzu iar celalaalt gm,.. orice informatie e bun venita si un sfat nu strica .. va multumesc
ACum sa va dau ceva informatii despre masinii .. prima este o astra g nJoy 1.7 cdti are 274,000km + la care se mai adauga si cateva lucruri care trebuiesc schimbata [distributie, filtre + ulei si etc]
a doua este astra 2.0 dti are 174.000 km adusa recent din germania .. cel care o vinde sustine ca are acte care confirma kilometrajul ++ ca accepta verifiicare la orice service doresc , sustinand ca daca masina are vreo problema mi-o da gratis: ))
Ambele au climatronic , ce-a 1.7 este un gri inchis..iar ce-a 2.0 neagra.
Voi, posesorii si cunoscatorii..ce ma sfatuiti ce motor sa aleg? 1.7 cdti sau 2.0 dti ambele fiind fabricate in 2004
Multumesc tuturor, si sarbatori fericite !
  • AndreiFanOpel

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Craciun fericit si tie!

Nu cunosc asa bine aceste masini deoarece nu am detinut niciun model de mai sus, dar pot sa-ti spun ca am condus una cu motor de 2.0, iar proprietarul spunea ca nu a investit in ea la aproape 300.000 km decat consumabile (ulei, filtre, distributie, transmisie, frane si mici chitibusuri).
Ambele motoare sunt foarte bune si reusite, iar generatia anilor 2000 cu motoarele isuzu sunt de nota 10.
Eu personal ti-as recomanda motorul de 2.0, in primul rand sunt niste cai putere in plus, este un motor mai mare si are km mai putini (dupa spusele tale). Acuma ramane la alegerea ta, dupa buget si dupa cum se comporta masinile, cum arata, cum merge, daca bate ceva la ea si evident daca-ti place Smile.

Sanatate si numai bine! Mult succes cu viitoarea achizitie Wink
  • deleted-123364

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2017

  • Mesaj Privat
Salut AndreiFanOpel.. sarbatori fericite si tie.Smile
ce tine legat de masina nu sunt spusele mele ..cii asa se bate in piept potentialul vanzator care sustine ca are acte doveditoare si pe langa asta mi-a sugerat ca pot merge la orice service doresc eu sa o verifice si "in fund" sa spun exact cum a spus el Smile)
Ceea ce nu stiu si poate altcineva ma poate lamurii ar mai fii inscrierea acestei masini , a fost recent adusa din germania si are nr rosii pana pe 28 ianuarie , cu programare rar facuta ..cam ce costuri ar fi pentru in scrierea ei , ma refer la motorul 2.0 dti 2004, probabiil si euro4
Se mai plateste taxa, ceva si daca da , cam cat asa in mare?
  • OpelAstraCaravan

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Daca esti din oras te ajut cu un test drive 2.0 dti 2002 ... Vei ramane surprins fata de 1,7 ...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR