Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • AMateescu512

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2017

  • Mesaj Privat
Salutare! Am cumpãrat de curând un Opel v c din 2005, motor 1.9 120 cai.. Dupã un timp am avut o problema cu xenonul din partea stângã, dar și-a revenit. Acum am problemã cu cel din dreapta si vreau sã-l schimb.. Ce bec xenon îmi recomandați? Și daca e le schimb pe ambele. Mulțumesc
Skip ads

  • Bontos

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2017

  • Mesaj Privat
ai xenon original OEM? Sau china?
  • AMateescu512

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2017

  • Mesaj Privat
China. Dupa ce am fost la reprezentanta am aflat ca am aftermarket. Am pus un balast nou si s-a rezolvat temporar problema, vreau sa schimb complet instalatia. Ce ma sfatuiesti sa cumpar?
  • aauto

  • Mesaje scrise: 394
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Sa revii sa instalația originala a mașini!
Skip ads

  • Bontos

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2017

  • Mesaj Privat
kit xenon canbus pro 55w digital!
  • prooff

  • Mesaje scrise: 242
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
de ala am si eu montat de aproape 1 an.....ai grija cand alegi culoarea la xenon sa nu te duci prea mult spre albastru ca bate la ochi pentru control in trafic.
  • Bontos

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2017

  • Mesaj Privat
culoarea trebuie 4300k neaparat, 5000 si 6000 deja sunt prea alb-albastru,aveti grija sa ascundeti balasturile sub far,daca doamne fereste te opreste RAR sa nu aiba acces la ele
  • AMateescu512

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2017

  • Mesaj Privat
Daca nu sunt cunoscator, dar as vrra sa pun eu instalatia, acasa credeti ca reusesc ? Cu tutoriale si instructiuni
Skip ads

  • prooff

  • Mesaje scrise: 242
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
e incredibil de simplu de pus instalatia....se monteaza direct pe cablajul original al masinii...trebuie gaurite capacele de praf la faruri pentru a trece cablurile de la drosere pentru ca nu iti incap in far....in rest e usor de montat. au mufe specifice droserele si becurile si nu le poti incurca.
  • AMateescu512

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2017

  • Mesaj Privat
Perfect. Multumesc mult
  • cadarionut

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2005 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Trebuie sa ai grija la controalele din trafic! Am avut și eu xenon aftermarket din 2012 pânã în 2017 dar am fost oprit de un echipaj de pol+rar și am rãmas fãrã talon și cu o amendã de 835 Ron. Erau așa de bine mascate droserele cã le-a tot cãutat "inspectorul" ãla de la rar pânã s-a plictisit dar pânã la urmã a introdus seria de la șasiu într-un laptop de la ei și mi-a zis toate dotãrile din fabrica ale mașinii și ce sã vezi: mașina era prevãzutã cu faruri cu halogen. Știa el ceva cum cã farurile cu xenon trebuie sa se regleze automat și nu de la buton și cã ar trebui sa am spãlãtoare la faruri...
Sa tii cont cã am fãcut și 2 ITP-uri cu ele puse și nu a zis nimeni nimic. Dar cum ți norocul ...
  • prooff

  • Mesaje scrise: 242
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
adevarat cadarionut... nu sunt legale iar la ITP treci ca toti iau bani....dar daca ai ghinionul sa te opreasca nasol...de aia spuneam de avut grija la nuanta de la xenon....4300k nu bate asa la ochi. in schimb ce e peste 6000k sigur ca atrage atentia.

la xenoane originale nu ai in interior buton de reglat nivelul - se regleaza automat si au si spalatoare de faruri. am avut la vectra B de dinainte si erau perfect legale caci erau din fabrica.
Skip ads

  • Bontos

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2017

  • Mesaj Privat
adevarat,nu va uitati la xenon la pretul de 99 lei...mai bine 229 lei dar sti ca e bun,daca vreti sa scapati de RAR 4300 k si reglajul pe 0
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR