Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • BClementIlie

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2018

  • Mesaj Privat
Salutari! Am avut si eu o problema cu farurile la intoarcerea din italia pe timp de noapte si ploaie nu se mai vedea aproape deloc farurile fiind aprinse ..la faza scurta(nici pe automat nici pe manual)am opel astra j din 2010
1.7 diesel
Skip ads

  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Salut ,bine ai venit printre noi si La Multi Ani .
Acum banuiesc ca ai xenon,cum adica nu se vedeau ,ai incercat sa le cureti sau sa le speli ,xenonul are si sprituitoate de apa.Pe ploaie si mai ales noaptea ,xenonul nu prea este eficient .Ai cumva si vreun mesaj ,martor aprins in bord ?
  • BClementIlie

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2018

  • Mesaj Privat
In bord nu s-a aprins nimic am coborat sa le curat si erau aprinse amandoua dar nu luminau a trebuit sa aprind proiectoarele eram intre severin si craiova aglomerat nu puteam merge cu faza lunga
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Deci luminau ,dar luminau slab sa inteleg ca asta este alta problema ,asa este? Daca da este posibil sa ai probleme cu balastul ,se aburesc pe interior cumva ?
Skip ads

  • BClementIlie

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2018

  • Mesaj Privat
Nu erau aburite dar luminau foarte slab ...acum merg normal...atunci era dupa 20 de ore de condus...ma tem sa nu fie ceva grav sa ma lase pe drum la intiarcere...
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Verifica sa nu se abureasca farurile in interior ,ca atunci e nasol ,inseamna ca le ai fisurate pe undeva si in scurt timp o sa iti pice balasturile si se vor stinge de tot .Cam ciudat ce zici ca se aprindeau slab .Vezi ca sub fiercare far exista un modul cu cate o mufa,ridici capota si te uiti cu o lanterna ,scoti mufa si verifici sa nu fie apa ,cocleala ,rugina pe acolo si dai cu spray de contacte.
Am si eu probleme cu xenoanele ,dar la mine este ceva actuatoare ,motorase sau nu stiu ce ca merge cateva minute si am mesaj si martor aprins in bord si pauza faza lunga ,nu mai merge ,decat scurta si de atunci merg numai pe manual .
  • BClementIlie

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2018

  • Mesaj Privat
Faza lunga mergea perfect dar nu puteam s-o folosesc....oricum mersi mult. o sa verific mufele sa vad oseara buna!
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Verifica si sigurantele farurilor sa nu fie ceva si pe acolo ,contacte proaste sau altceva ,ca e cam ciudat ca se aprind ,dar slab .
Skip ads

  • BClementIlie

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2018

  • Mesaj Privat
Doar atunci mi -au facut figuri acum merg perfect!
  • BClementIlie

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2018

  • Mesaj Privat
Am facut 4 ore de la orsova la craiova?
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Daca a facut figuri o data ,mai mult ca sigur va reveni defectul cand ti-e lumea mai draga ,stii cum e , asa ca daca nu te descurci mergi cu ea la un meserias.
  • cmihai

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2011

  • Mesaj Privat
incearca sa schimbi si becurile...7 ani sunt destui...pentru ele
Skip ads

  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Parerea mea este care colegu are o problema electronica sau electrica , nu cred ca ar fi din becuri mai ales ca acum spune ca merg perfect.Si masina mea tot din 2009 decembrie este ,adica 2010 inscrisa si merg farurile in ideea ca se vad perfect ,eu am alta problema la faruri .
  • vladspaniolul

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Grandland X 2018 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Sunt de parere ca trebuie sa schimbi becurile. Vorba colegului anterior, 7 ani pentru un bec xenon sunt destui. De obicei se recomada schimbarea lor dupa maxim 4 ani. Spor la drumuri si sa auzim numai de bine.
  • cercelarubogdan

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Va salut ! Am niste faruri cu xenon de opel astra j (2015 1.6 diesel break), din pacate masina a suferit un accident ușor, in urma acestui accident carcasa din spate , inclusiv urechile s au rupt/spart. Exista posibilitatea sa transfer interiorul farului xenon intr o carcasa de far fara xenon! Un far cu xenon costa foarte mult iar farurile sunt complet functionale momentan! A mai reusit / auzit cineva de asemenea operatiune ? Stiu ca sticla de la far se poate da jos prin incalzire! Va multumesc O seara buna !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR