Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Si-a facut cineva de curand pasaportul? Imi puteti spune in cat timp e gata la timp normal si cat la urgenta?

Foka.
Skip ads

  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
3-4 zile maxim la urgenta..dar depune actele numai la Iorga, ca altfel normal dureaza 20 si ceva de zile

(le depui la sectia din zona, acolo le proceseaza, adica stau uitate intr-un dulap cate o saptamana, dupa aia ajung la iorga, stau uitate inca 1 saptamana, si uite cele 20 de zile, ultimele 7 fiind rezervate procesarii efective) Smile

la urgenta, te costa, pe langa taxa consulara, 100 ron, parca.

plus ca trebuie sa completezi o cerere penala gen VA ROG SA IMI ELIBERATI PASAPORTUL IN REGIM DE URGENTA, FIINDU-MI NECESAR LA...ma rog, ca sa fie mai plauzibil, desi nimanui nu-i pasa, poti trece INTERES DE SERVICIU.
  • Cristian_13

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2006

  • Mesaj Privat
http://www.pasapoarte.mai.gov.ro/index7.htm
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Cristian_13 a scris:http://www.pasapoarte.mai.gov.ro/index7.htm


Acitit tot de pe acolo cu toate ca e mai bine structurata informatia aici

M ainteresau detalii tehnice mai multe. Am platit cele 2 taxe la cec 64,2 si 34 si nu stiu unde se plateste taxa de urgenta tot la cec sau la pasapoarte cand depun actele?

Merci,

Foka.
Skip ads

  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
eu tin minte ca am platit-o la Iorga, parca o platesti direct functionarei care iti ia actele...da..in mod sigur, pentru ca iti ia taxa dupa ce completezi cererea respectiva pt urgenta (mie de ex mi-a sugerat sa imi fac o copie a legitimatiei de serviciu pe care sa o anexez ca sa motiveze urgenta, desi nu cred ca era neaparat necesara)
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Am inteles. Eu nu am ce legitimatie sa-i dau.... voi vedea luni cand ma duc

Foka
  • Six

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Confirm, taxa de urgenta sa plateste la ghiseu, daca il vrei in 2 ore "taxa de spaga" este cam 100 ron. Succes.

L.E. - Daca te intreaba de ce il vrei la urgenta, ii spui ca ti-ai cumparat bilete pentru vacanta dar nu le ai la tine, sau ceva de genul.
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
buun, deci am fost dimineata la pasapoarte, la 8.30 deschide portile. Eu nu am stat la coada ca vroiam sa merg la cineva.... insa nu am mai fost pt ca la depuneri nu era coada deloc. La 8.30 am intrat si la 8.45 eram in drum spre birou cu bonul in mana.
Si acum detalii:
pt pasaport normal se platesc doua taxe la CEC de 32 respectiv 64,2 roni. La depunere trebuie sa ai pasaportul vechi, chitantele pt taxe (32 si 64,2) buletinul original + copie si acolo completati acea cerere pe care o luati de la o tanti care sta in sala acolo si ofera informatii si te indrume ce si cum sa faci. Pasaportul se emite in 7 (sapte) zile.

Pentru urgenta se pregatesc aceleasi acte plus o declaratie cu de ce il vrei repede si 100 ron pe care ii platesti acolo cand depui actele. Pasaportul la urgenta se emite in aceeasi zi, in general cam 4 ore dureaza.

Nu va lasati pacaliti de coada care este afara dimineata pana sa deschida portile, nu stau toti la depuneri. De dimineata din 30-40 persoane numai 5 sau 6 au intrat la depuneri.

Pentru cum s-au miscat le dau nota 9 insa paznicul ala de la poarta, ca la orice institutie, crede ca el este stapan peste tot.... eu am dat clic dreapta - ignore si s-a rezolvat.... Razz

Cam atat. Va spun si cum decurge si cand il voi ridica.

Foka
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
trebuia sa ii dai click dreapta si delete. ca sta acolo pe banii nostri.
si shift apasat sa nu ii poata da un nesimtit undelete si reangajaare
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR