Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • SStefan265

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Salut! Am un Opel Astra G 2001 Z18XE. Problema mea este ca motorul merge cu smucituri cand accelerez sau cand incetinesc. Daca apas ambreiajul scad turatiile pana la 400 sau se opreste motorul. Aveam check engine aprins in bord, am pus masina pe tester si mi-au iesit urmatoarele: P0130-lambda sensor 1 - open circuit - intermitent, P0170 - exhaust rich-intermitent, P0500- vehicle speed sensor circuit - malfunction- intermitent. Mi s-a spus sa schimb sonda dinaintea catalizatorului. Am luat un Bosch si am inlocuit-o. Problema nu s-a remediat. Am pus iar masina pe tester si am urmatoarele: P0130 O2 sensor corcuit bank1 - voltage too high - permanent, P0135-heater circuit - bank1-open circuit- permanent, P0170 exhaust lean - intermitent, P0134 o2 sensor bank1- open circuit - intermitent. Ce naiba sa ii fac ? Am mai citit pe forumuri dar sincer nu inteleg nimic. Sunt 100 de variante. Problema e ca am fost si la alti mecanici si toti au pareri diferite. Va rog sa imi dati un sfat. Multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR