Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • musicall

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2006 4 Uºi 1.7 DTL (80 cp)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2006

  • Mesaj Privat
dannek a scris:Am primit si eu un colet din USA cu un detector radar(comandat pe Ebay) si am platit la posta 5 lei


Ce model ai cumparat? Era nou / funtioneaza bine? Cat te-a ajuns produsul + transportul?
Skip ads

  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
A cumparat cineva ceva din afara folosid serviciul COD (Cash on Delivery)? Cum anume se procedeaza?
Sa zicem ca produsul este din Germania.

Daca produsul se cumpara din USA, folosind PayPal atunci costul cu trasportul include si taxele vamale sau cei 30% se platesc separat?
  • LUPUlup

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Salut,

Aviz amatorilor, puteti folosi si CARDUL AVANTAJ de la finansbank. Numai cardul avantaj NORMAL, nu gold sau silver.
Ideea e k trebuie sa va duceti la ei sa completati o cerere pentru a va ridica restrictia de plati pe internet. In cateva ore se ridica restrictia si va putetzi asocia cardul avantaj cu paypalu.

In alta ordine de idei, eu am luat un tricou Lacoste din USA si am platit la posta 15 000 lei vechi, partea postei....

Tanti aia de la posta mi-a spus k daca in colet am factura pe produs, indiferent cat ar costa trebuie sa platesc 12% taxe plus 19% TVA.

Trebuie sa-mi fac intrare la ea cumva Rolling Eyes
Daca o stie cineva pe tanti aia de la posta vamala a sectorului 6, e la ghencea, v-as fi recunoscator daca m-ati putea pune in legatura cu ea.

Multumesc
  • MariusOA

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Salutare. Stiti cumva de anul trecut daca sa mai schimbat ceva cu Paypal ul, adica se pot primi bani din afara de pe alte conturi paypal, sau se pot retrage bani de la bancomat?! .. Shocked Smile Cheers.


Operabilus a scris:Din pacate asa e. Nu numai ca nu poti retrage bani din contul Paypal, dar mai mult, nu poti nici sa primesti. Deci cel putin deocamdata (si din cate cred eu, pentru muuulta perioada de timp), Paypal va ramane pentru romani doar un serviciu de tranzactii de plati online, unidirectionale.

Un serviciu similar e MoneyBookers (http://moneybookers.com/app/), dar nu am studiat inca serviciile lor.

In cel mai rau caz, Western Union, cu comisioanele lor Neutral

Skip ads

  • xflo

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
MariusOA, s-a schimbat ceva, si anume acum poti sa si primesti bani in contul de PayPal Romania.
Nu poti sa extragi bani direct din contul de PayPal, trebuie sa ti-i transferi in contul de card (pe care oricum trebuie sa-l ai cand iti creezi contul de PayPal).
  • lupu_sandu

  • Mesaje scrise: 622
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Exact cum a zis xflo:
Poti primi bani in contul paypal.Probat de mine.
Daca vrei ii poti transfera pe card sau sa ramana in cont.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR