Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • MaxDDM

  • Mesaje scrise: 709
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 2008 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Va salut dragi colegi,

De vreme ce volanta cu masa dubla si rulentyl de presiube imi fac probleme as dori sa inlocuiesc tot kitulde ambreiaj cu unul care face conversia la volanta cu masa simpla....as dori sa imi comunicati parerile voastre t cei care detineti motirul Z17DTR si cutia de viteze M32 (WR) si ati facut deja aceasta conversie...merita aceasta trecere? se simt vibratiile motorului? la demaraj e vreo diferenta in privinta vibratiilor?
Am tot cautat impresii desore aceasra conversie si nu am gasit decat cateva pareri legate de alte motoare de generatie mai veche.
Va multumesc.
Dragos D.
  • MaxDDM

  • Mesaje scrise: 709
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 2008 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mar 2011

  • Mesaj Privat
chiar nu ma poate ajuta nimeni cu un sfat pt cutia de viteze M32 ref la conversie?
  • jupijohn

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Zafira Tourer 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Poate nu a facut nimeni asa ceva sau cei care au facut-o nu ti-ai vazut inca mesajul......

Eu nu am facut asa ceva........ banuiesc ca vreti sa faci asta din ratiuni economice.... ceea ce stiu este ca daca un lucru este prevazut sa functioneze intr-un anumit fel , cu anumite parti... niciodata nu va merge la fel cu improvizatii....

Succes!
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Cutia M32 e cu probleme din nastere ca sa o termini baga socuri ca de asta mai are nevoie.
Hai sa nu fim noi mai destepti decat o armata de ingineri, mai gresesc si ei dar daca intervine mioriticul mecanic combinatia este letala.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR