Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • Alex95

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Buna ziua, de cateva zile ma confrunt cu o problema caruia nu i dau de cap! cand sa plec de la sefamor in treapta 1 am auzit cand am accelerat ca a trosnit ceva undeva prin zona motorului, nu stiu exact, si imediat am luat piciorul de pe acceleratie si am auzit acelasi trosnet ! tin sa specific , acest zgomot se aude in viteza 1 si 2..... ! multumesc anticipat !
Skip ads

  • baxt

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Da mai multe detalii, ai zgomotul când apesi ambreiajul, in sarcina, se manifesta si pe loc, incearca sa apesi ambreiajul pe loc, auzi batai ciudate etc?
  • Alex95

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Pe loc nu se aude nimic si nici atunci cand calc ambreiajul ... in momentul in care bag in viteza si plec de pe loc se aude un trosnet, daca iau piciorul de pe acceleratie , la fel ! Dupa aceelerez mai tare sa schimb viteza , nu se aude nimic , bag a doua , imediat dupa ce iau piciorul de pe ambreiaj iar trosneste... trosneste cand accelerez si cand iau piciorul de pe acceleratie in vitezele 1 si 2 dar doar cand accelerez si iau piciorul de pe acceleratie ! Multumesc frumos pentru ajutor !
  • baxt

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Dupa ce spui ma duce cu gandul la vreun tampon rupt, sai ceva pe dedesubt. Ridica masina si verifica tampoanele la motor sau pe la evacuare.
Skip ads

  • Alex95

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Am inteles , multumesc frumos ! Dar de circulat pot sa circul cu ea ? Pana maine nu pot ajunge la un service ... multumesc !
  • baxt

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Smile niciodata sa te bazezi pe un diagnostic pus pe net fara a vedea la fata locului despre ce este vorba pt ca nimeni nu poate garanta de la distanta daca masina tine sau nu pana la service.
In mod normal daca zgomotul este facut doar cum spui tu si nu e constant in motor o zi nu ar trebui sa fie problema.
sa fi auzit ce zgomot aveam eu când plecase clapeta in capul pistonului. Atunci da, orice rotatie a mototului putea dauna, asa ca STOP - platforma si service.
  • Frezzy

  • Mesaje scrise: 93
  • Locatie: Austria
  • Masina: Insignia 2013
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Salut, acum o luna am patit si eu al fel ca tine dar poate ai alta problema.In caz ca te ajuta cu ceva la mine a fost supapa de aer sau pompa de aer ( nu stiu cum ii spune ) o chestie mica din plastic care se afla cand ridici capota exact sub sistemul de prindere .La mine vibra tare de aici si sunetul cum spui tu dar nu ti garanteaza nimeni ca asta e totusi poti incerca sa pui pe cineva sa accelereze pana in turatia unde se aude si cu mana pe el sa vezi daca vibreaza sau scoate sunet
  • Alex95

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Am rezolvat am fost ieri la service , a dat scutul jos si era iesit surubul de la tamponul antibalas... va multumesc pentru ajutor !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR