Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Alin.xnk

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Buna dimineata ! Nu stiu daca a mai intampinat cineva asa ceva ... Vectra b2 z18xe
Cateodata daca iau viraj maxim stanga sau dreapta si pun frana volanul ramane spre partea in care am luat virajul.. adica daca eu virez stanga el ramane cateva grade spre stanga ... dar masina tot drept merge ..
Mentionez urmatoarele ... s-a schimbat aboslut tot ce tine de bucsi fata spate , capete de bara , flanse si rulmenti amortizoare , pivoti , bielete antiruliu , bielete directie , bucsi bara stabilizatoare etc.. geometria este facuta .. caseta nu prezinta scurgeri deloc.. i-am pus si burdufuri noi ..
Oare sa fie slabita caseta ? Ce cauze ar m-ai putea provoca acest fenomen ?

Am si a doua intrebare .. avand in vedere ca masina din fabrica a venit cu dotari standard singuru lucru mai special fiind cidul .. cu timpul am facut-o full..
Pilot automat + martor pilot , alarma de fabrica ,incalzire in scaune , tc , geamuri electricespate etc... o singura chestie ma depaseste ce am nevoie pentru a activa martorul pentru centuri nepuse ? Se pot adapta pretensionerele de astra h cele cu senzor pe vectra b ?
Multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR