Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • calaul16

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2017

  • Mesaj Privat
Bunã seara. A mai pãțit cineva sa li se înghețe ușile si abia sa le mai deschidã? Nu este 1 oara acum cu acest fenomen de ploaie înghețatã și sa întâmplat chiar și când au fost - 4 gr fãrã nici un fel de precipitații. Ori chederele astre j sunt f proaste ori am eu o prb. La fosta mașina nu îmi aduc aminte sa fi pãțit asa ceva..
Skip ads

  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Este normal ,astra j are 2 randuri de chedere si de aceea daca ingheata se deschide mai greu .
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
E normal sa inghete si sa se deschida greu la orice masina. Da-le cu ulei siliconic sau glicerina
  • calaul16

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2017

  • Mesaj Privat
Țin sa te contrazic ca se deschid greu la toate mașinile. Dar voi încerca cu soluțiile spuse de tine. Ms pt sfat
Skip ads

  • calaul16

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2017

  • Mesaj Privat
Țin sa te contrazic ca se deschid greu la toate mașinile. Dar voi încerca cu soluțiile spuse de tine. Ms pt sfat
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Poti sa ma contrazici, e dreptul tau. Cu "toate masinile" m-am referit la modul general. Oricum, eu nu am vazut exceptii pana acum.

Ideea e ca are importanta si unde se afla masina respectiva, pozitionarea ei.
Ieri m-am chinuit sa deschid usile la Toyota, iar la Opel ziceai ca a stat in garaj, desi sunt la o distanta de cca 10 m una fata de cealalta. La fel si cu geamurile, la Toyota era stratul de gheata de 1 mm pe toate geamurile, iar la Opel deloc. Conteaza curentii care se fac si cum bate vantul, ninsoarea, cum viscoleste, cum sunt pozitionate intre cladiri, etc.

Unge chederele si o sa fie mai bine. Eu nu le-am uns la niciuna din masini (de lene) si imi pare rau.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR