Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Cunoaste cineva vreun service GSM bun unde pot sa-mi rezolv si eu niste probleme cu semnalul pe un Nokia 6233? Sau poate e cineva care se ocupa cu GSM si-mi poate da un sfat.

Mersi anticipat.
Skip ads

  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
am un prieten care are o firma de reparatii gsm, mergi acolo si cere o parere

, cum mergi spre Universitate -pe partea cu McDonaldsu de la Cismigiu , imediat ce treci de straduta dupa Mac e o firma mare sus : Mobitel ...acolo
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
descrie problema: pica semnalul? se intrerup convorbirile?
Uita-te in zona indicator semnal/indicator baterie (coltul stanga sus) ai cumva un 3G? daca da, iti recomand calduros sa mergi la settings>phone>network settings si sa il pui pe GSM. Vorbesc din experienta...
  • lucianp

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Un service Nokia se afla vizavi de stadionul Ghencea, in incinta Home Design Mall. Eu acolo m-am dus de fiecare data cand am avut probleme. Daca mai este in garantie, du-te cu certificatul de garantie.
Skip ads

  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
mersi mult pentru recomandari, am sa incerc cu 3g-ul sa vedem ce face asa, si daca nu se rezolva e cam nasol, de la soft nu e, ca i-am facut si ultimul update de la nokia, deci doar din procesor sau ceva setari, iar procesorul contine si blocul de RF si e bagat in rasina din cate stiu, dar inca nu am cerut si o parare avizata.
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Zi exact intreabarea si o trimit celui mai tare din TM la service-gsm ca sta cu mine in bloc. Formuleaza si eu o trimit pe mail lui si iti zic parerea lui. Cu altceva nu am cum sa te ajut.
  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Un alt service nokia este pe Stefan cel Mare, in aproppiere de stadionu dinamo...are si reprezentanta nokia langa.
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Multumesc inca o data pentru toate sfaturile si recomandarile date, denota ca suntem o comunitate unita pe care ne putem baza, in cam orice problema am avea. Deocamdata am ascultat de sfatul lui je, si telefonul se comporta mult mai bine, am vorbit mult la telefon de cand i-am dat pe gsm only si nu a mai crapat convorbirea, daca mai apar probleme am sa recurg la celelate sfaturi si recomandari date.

Va multumesc tuturor.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
utms-ul (g3) are nevoie de niste resurse mai valabile decat cele pe care le poate pune la dispozitie un orinj sau un vodafun in orasele mari, unde retelele lor sunt supraaglomerate.
Si eu am injurat de toate cele cand am luat tel-ul (ca al tau), ca bateria ma tinea putin (utms-ul se da la baterie in interesul calitatii), mi se intrerupeau convorbirile... mai mai sa dau cu el de perete. Pana la urma m-am abtinut, ca am zis ca macar am aparat foto Smile
Si apoi mi-am bagat degetele in setari (din experienta, mai scazi calitatea, mai cresti autonomia) si... am gasit setarea fericirii Wink
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
uite ca reteta fericirii merge si la mine, de fapt la sotie ca telefonul e al ei, si de cand i-am schimbat setarea merge uns si crede-ma ca a fost testat de dimineata, ea il foloseste ca telefon de servici ca e mai aratos si vorbeste cam 2-3 ore pe zi, asa ca trebuie sa te cinstesc cu o bere, poate vii la Fest... eu sincer nu ma despart de 6630-ul meu ca stie multe desi e vechi, poate doar sa-l schimb cu ceva pe win mobile....

Inca o data multumesc la toata lumea in special lui Je Smile
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
6630? fix patina Smile . Am un 6310i, pe cuvant, ca telefon, da clasa la cine vrei tu. bateria are vreo 4 ani, si tot ma mai tine 2-3 zile (si vorbesc, nu ma joc)....
Dar vorba ta, acuma folosesc 6233-ul ca e mai fatos, la ala vechi a trebuit sa ii schimb fata, ca ailalta deja arata ca luata la jmirghel, si nu am gasit originala. si chinezaria arata cam naspa (e pe gri)
Oricum, daca cineva are un 6310i busit, cu carcasa originala in buna stare... eu sunt dispus sa o cumpar Smile
  • marius radu

  • Mesaje scrise: 429
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Carcase originale la approx. 50 Ron gasesti in ghencea in incinta mall design sau pe stefan cel mare vis-a-vis de dinamo sau pe calea mosilor vis-a-vis de statia troleu Fainari -> maazin internity - service nokia toate.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR