Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Crossland X
  • LYM

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2023

  • Mesaj Privat
Salutare,

Senzorii fata de la Crossland se activeaza aleator la viteze mici, chiar si cand nu au obstacol. Acum, pe ploaie, practic cand masina se opreste incep si tipa aproape permanent. Faceau si pe uscat, insa mult mai rar, doar din cand in cand. Am verificat senzorii si nu sunt murdari, poate doar sa detecteze apa de pe ei? (ceea ce mi s-ar parea stupid)

A mai avut cineva problema asta?


MODEL: Crossland X
MOTOR: 1.2
  • BZaharia212

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2020

  • Mesaj Privat
Buna seara,

Incercati sa strâmbați puțin numãrul de înmatriculare din fata astfel încât sã nu îl mai vadã senzorii. La mine așa s-a rezolvat. Succes
  • LYM

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2023

  • Mesaj Privat
m-am gândit si la asta dar nu pare sa fie niciun senzor nicaieri aproape de suport. In plus, nu inteleg de ce pe ploaie se manifesta mai rau.

O sa mai arunc maine un ochi la suport, merci de sugestie.
  • BZaharia212

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2020

  • Mesaj Privat
Nici eu nu am înțeles exact care era faza, la fel fãcea pe ploaie mai rãu. Bineînțeles cã dupã ce stau 15 secunde activati apãrea și in bord sã duc mașina la service. Am sunat la Opel sa le spun, mașina era luatã de douã sãptãmâni și ei mi-au spus de aceasta problema. Deci se știa de treabã aceasta.
  • durdeupetru

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Crossland X 2018 ebd2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2024

  • Mesaj Privat
LYM a scris:Salutare,

Senzorii fata de la Crossland se activeaza aleator la viteze mici, chiar si cand nu au obstacol. Acum, pe ploaie, practic cand masina se opreste incep si tipa aproape permanent. Faceau si pe uscat, insa mult mai rar, doar din cand in cand. Am verificat senzorii si nu sunt murdari, poate doar sa detecteze apa de pe ei? (ceea ce mi s-ar parea stupid)

A mai avut cineva problema asta?


MODEL: Crossland X
MOTOR: 1.2


Este de la suportul numarului de inmatriculare -eu am avut problema de noua - am mai pus doua suruburi si problema a disparut.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Crossland X

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR