Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • SCornel

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Simptome: Salutare tuturor , am achizitionat recent un Opel Vectra din 2009 18 benzina cutie easytronic , am o problema cu vestita cutie: in mers cam peste 60 km/h îmi sminteste când schimb vitezele si îmi apare F in bord câteva secunde , dacã o las in frâna de motor apare aceeasi problema , dupã câteva secunde dispare si pot merge in continuare , am fost la service si mi-a schimbat cãrbunii de la motorase si lichidul de frâna , nu mai stiu de ce anume sa ma leg având in vedere ca la reprezentanta Opel galati mi-au spus ca nu repara asa ceva , nici nu au fost de acord sa demonteze cutia mãcar... dar in fine ... trebuie sa o repar si apelez la toti posesorii de Opel sa ma ajute! Multumesc
Pe tester am urmãtoarele coduri de eroare

Cod(uri) eroare: P1710,P1711,P1712
----
Model: Vectra
An fabricatie: 2009
Cod motor: x18xer
  • marprys

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Olt
  • Masina: Frontera A22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Cãrbuni nu dau randament la cutiile asistate electronic.Procent 100 la 100
  • SCornel

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2018

  • Mesaj Privat
In ce sens nu dau randament ? Nu trebuiau schimbați? Am citit pe multe forumuri ca se schimba !
  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
SCornel a scris:Simptome: Salutare tuturor , am achizitionat recent un Opel Vectra din 2009 18 benzina cutie easytronic , am o problema cu vestita cutie: in mers cam peste 60 km/h îmi sminteste când schimb vitezele si îmi apare F in bord câteva secunde , dacã o las in frâna de motor apare aceeasi problema , dupã câteva secunde dispare si pot merge in continuare , am fost la service si mi-a schimbat cãrbunii de la motorase si lichidul de frâna , nu mai stiu de ce anume sa ma leg având in vedere ca la reprezentanta Opel galati mi-au spus ca nu repara asa ceva , nici nu au fost de acord sa demonteze cutia mãcar... dar in fine ... trebuie sa o repar si apelez la toti posesorii de Opel sa ma ajute! Multumesc
Pe tester am urmãtoarele coduri de eroare

Cod(uri) eroare: P1710,P1711,P1712
----
Model: Vectra
An fabricatie: 2009
Cod motor: x18xer


Te asteptam pe topicul dedicat Easytronic
www.clubopel.com/viewtop...sc&start=1620
  • AValentin33

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2018

  • Mesaj Privat
SCornel a scris:In ce sens nu dau randament ? Nu trebuiau schimbați? Am citit pe multe forumuri ca se schimba !

Cum ai rezolvat ? Am aceleasi erori si simptome
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR