Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • MClaudiu50

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Salutare,

Sper ca am scris in sectiunea corecta, o sa incerc sa va detaliez problema si poate exista vreun cunoscator sau cineva care a incercat acest retrofit.

De ceva timp, m-am decis sa-mi pun geamuri electrice pe spate la o Insignia, toate bune si frumoase, in TIS nu gasesc schema electrica, si am apelat la cineva care posibil sa cunoasca procesul, si mi-a spus ca trebuie sa schimb BSI-ul sa umble la IMMO si e cam greu acest proces.

Daca este cineva si ma poate ajuta, cu o schema electrica, cu un sfat, sau pe cineva care cunoaste procesul asta sa-l execute.

Multumesc.
  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
salut,

am citit pe un alt topic ca este important in primul rind sa te asiguri ca pe masina ai cablajul principal cu toate firele necesare.

pentru usi am inteles ca trebuie cablaj, macarale etc. de pe o masina donoare, si da, am mai citit ca trebuie reprogramat ceva pe acolo.
faza e ca ce am citit e pentru alt tip de masina - corsa/ astra, dar nu cred ca e asa important, esenta cred ca e aceeasi.

daca vrei poti sa dai cautare cu functia pe care o gasesti in partea dreapta de sus a paginii club opel- acolo unde-i lupa aia mica.

eu am gasit in sectiunea de "Cum sa...", citeste pe acolo ca sa iti faci o idee, mie personal mi se pare destul de dificil si costisitor pentru ce cistigi apoi, insa alegerea e a ta.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR