Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • LIlieValentin

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Buna seara .
Am si eu o problema la un opel astra g 1.7 dti motor isuzu 55 kw.
Dupa ce se incalzeste motoru cand ajunge pe la 80 grade imi da eroare p0335 si motoru nu mai are putere daca o calc are un zgomot de tractor .
Am inteles ca acest p0335 e de la senzoru turatie . Am cautat senzoru asta pe tot motoru si lam gasit . Am cautat pe net sa gasesc unu original cu emblema mitsubishi dar nu am gasit asa ca am luat unu la mana a doua si lam pus surpriza tot asa face . Ok mam gandit am luat unu nou dar nu original mam pus si e ok nu mai da eroare p0335 dar stai putin cand o calc mai tare cand trece de 140 km h imi da un zmac si poc alta eroare in bord p1125 si abea trece de 140 km h .
Va rog datimi un raspuns o indrumare ce sa fac cum sa rezolv problema ca e nasoala mai ales la depasiri . Astept un rapuns multumesc frumos .
  • AndreiFanOpel

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Bunã dimineața!

P0335 este intr-adevãr senzorul de turații de pe vibrochen, dar remedierea lui se face doar cu înlocuirea lui cu unul nou și original. Și eu am încercat cu unul de pe piațã cicã "Made in Germany" și m-a ținut mai puțin de 100km.
P1125 s-ar putea sã fie generat din cauza senzorului de pe vibrochen. Sau chiar ai probleme pe la furtune de vacuum, furtune de la intercooler, trebuie șterse codurile și vãzut dacã mai apare.
  • LIlieValentin

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Faza e ca nu am gasit senzoru original si nou .
  • AndreiFanOpel

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Ți-am scris în privat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR