Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • ElFisherman

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Vectra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Salutare, sunt nou pe aici.. sunt un nou posesor de Vectra C din 2006..as dori sã stiu si eu, daca se poate upgrada navigatia. Una la mana, nu am toate drumurile din UK si doi la mana, Romania nu exista in sistem. Se poate face ceva în privinta asta?

PS: am înteles de la cineva cã dacã as face upgrade-ul acesta, as pierde anunturile automate din navigatie legate de drum.. Blocaje, accidente.. etc. Multumesc frumos
  • prooff

  • Mesaje scrise: 242
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
daca se poate upgrada navigatia - da se poate face update la software la unitate. trebuie facut un CD cu firmware il bag in unitate si se face update. dar trebuie vazut ce versiune ai.

nu am toate drumurile din UK - ultimele harti pentru vectra C au iesit in 2014-2015(13. United Kingdom and Ierland 2014-2015). Deci normal sa nu ai toate hartile

Romania nu exista in sistem - bineinteles ca nu exista pentru ca pe 1 cd de navigatie nu incap toate hartile si sunt astfel impartite in mai multe, 13 cd-uri separate fiecare cu harti pentru diferite parti din europa. Romania e pe Eastern Europe 1 sau 2, nu mai stiu exact care.

as pierde anunturile automate din navigatie legate de drum - daca te referi la TA - traffic announcement nu stiu sa iti spun pentru ca in romania oricum nu merge.
  • ElFisherman

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Vectra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Îmi dau seama cã pe România nu merg oricum anunturile..mã intereseazã mai mult de UK , cã aici îmi fac veacul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR