Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • LEdgar

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Buna ziua, am un astra h 1.7 din 2006 si am o problema imi apare martorul cu masina si cheia dar doar uneori si nu se mai accelereaza mai mult de 80-90 si dupa un timp isi revine la normal , am duso in service si au puso pe tester dar nu au gasit nimic , de la ce ar putea fi?
Skip ads

  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Globul de cristal sau citim in carti? Schimba mecanicul! du-te la altul competent
  • svasile

  • Mesaje scrise: 1,693
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Odata ce s-a aprins martorul in bord sigur are si eroare stocata. Fa diagnoza cu op com sau tech.
  • cosmin sco

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Daca ai filtru de particule.trb regenerat.iti spun sigur.si curata egr si clapeta acceleratie .si apoi dispar problemele.daca nu masina va intra in (mod limp)sau safe mode.si nu mai se tureaza nici 2000.va rezulta filtru particule topit fara posibilitate de curatare.costul unuia e de la 350 euro pana la 1000 euro.si multe alte schimbate.senzor presiune.clar si verifica furtune sa nu traga aer fals.mai ales la turbo.mult noroc
Skip ads

  • BSorinElvis

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Am un Opel Astra H motor 101 cp. Aceeași problemã o am și eu.! Se aprinde martorul mașina cu cheia in mers și în momentul acela picã turbo și nu mai trage. Menționez cã am curãțat admisia, egr dar simptomele sunt la fel. Dacã mã poate ajuta cineva care a mai pãțit așa ceva. Am fost la service și pe tester nu apare nici-o eroare. Mulțumesc
  • cosmin sco

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Verifica furunu de la turbo.am avut problema asta.si vezi daca lucra tija de la turbo sau verifica radiatoru intercooler sa nu aiba fisura si scapa aer.ca la inceput nerge turbo dar cand temperatura creste atunci e problema scapa aer pe undeva si pierzi turbo.pune pe cnv sa accelereze si tine mana la radiator in fata la spoiler si vezi daca simti aer.si verifica toate furtunele.normal daca scapa aer.furtunu ce duce la intercooler nu se umfla la accelerare
  • cosmin sco

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Eu am shimbat intercooler dar eroare o ramas .am sterso dar degeaba tot apare dar turbo merge.
  • svasile

  • Mesaje scrise: 1,693
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Mergi la alt service daca au spus ca nu ai erori si tie ti se aprinde martorul in bord.
  • petertm

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2009 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2009

  • Mesaj Privat
@cosmin sco,ai scris o fraza de un kilometru Very Happy Incearca sa fi mai explicit pentru ca sa te inteleaga omul .. Idea
  • cosmin sco

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Ce nu intelegi
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR