Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Petru1111

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Buna ziua,am o problema cu care ma confrunt de cateva luni la un opel astra g 1.6 16v din 98,din febriarie anul trecut,de cand am luat masina am o bataie la denivelarile din asfalt pe fata...tin sa precizez ca anul trecut in vara am schimbat telescoape ,flanse,rulmenti pe fata si bataia persista,de luna trecuta am ajuns sa schimb bucse jug,bara torsiune,capete de bara,bieletele antiruliu,pivotii si bataia la denivelari tot exista..mentionez ca bucsele de la brate "au fost verificate" cu levierul la service si ziceau ca nu au probleme,ajutati-ma cu un sfat va rog frumos!Multumesc!
  • Petru1111

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Am reusit sa schimb bratele si am scapat in sfarsit de bataie,in momentul cand am desfacut suruburile de la bucse si pivotul ,bratul a cazut singur,fara nici un fel de efort.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Ți-au verifcat bucșele la braț cum am pãțit și eu, cu tele-levieru”, adicã cu privirea, cã la halu” la care erau bucșele nici nu trebuia levier, ci doar un zgâlțâit mai energic al mașinii...ca sã vezi cã sunt salatã...
  • Petru1111

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Exact,acum revin cu alta intrebare care poate nu ar trebui pusa pe topicul asta,e normal ca dupa ce mi-am schimbat bratele sa imi mearga directia mult mai usor ca inainte? Si daca iau viraj maxim,nu isi mai revin singure rotile,ca si cum ar ramane blocate asa,parca e ceva ce le tine,dar la viraje minime imi merge foarte usor in comparatie de cum era..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR