Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • iuliancoca

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Buna seara! Am si eu o problema cu un astra h 2005. Sa va povestesc de la inceput. Acu doua zile, am iesit dintr-o intersectie putin mai agresiv, si m-am uitat in oglinda. Spre surprinderea mea, am vazut fum iesind, insa nu mai vazusem niciodata fum. Dupa cateva secunde a inceput sa fluiere turbina foarte tare. Nu a aparut nicio eroare in bord. Fluiera tot timpul si la rece si la cald. Si la relanti si la turatii mai. Masina merge la fel de bine. Chiar mai bine as putea spune. Am descoperit, ca daca scot mufa de la clapeta de acceleratie de langa egr, se opreste fluieratul, insa imi apare cheita si mi-l limiteaza la 3000. Oare de la ce sa fie? Se poate sa fie de la senzorul de presiune turbo? Va cer o parere. Multumesc!
  • JGeani

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Salut!
Ma gandesc ca acest post nu mai este de actualitate dar am patit si eu acum exact aceeasi chestie la Astra-ul meu (identic cu ce ai povestit) si as fi curios sa stiu cum ai rezolvat, care au fost exact problemele, ai schimbat turbina sau nu, iar daca ai schimbat-o a fost reconditionata sau noua.
Cum am spus intampin exact aceeasi problema si imi e foarte frica de “mesterii” pe mana carora o sa las masina (dupa alte experiente). Eventual daca stie cineva un service bun sa faca o recomandare.
Multumesc si v-as fi foarte recunoscatori pentru orice raspuns.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR