Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • marius3113

  • Mesaje scrise: 218
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Salut ! Ma aflu in pozitia de a schimba intreaga articulatie pe puntea fata , insa am dileme cu privire la arcuri .
Am tot cautat ce semnifica Parametrii AC,CC,CC-SL,E, chiar nu stiu am tot cautat si nu am gasit explicatie pentru acesti parametri , daca cineva stie sa ma lumineze si pe mine. Pareri ne impartim cu totii dar din cate am citit pe net nimic concret ,decat coduri de buline pe arcuri dar nu si parametri enumerati de mine , am gasit mai multi utilizatori intreband de un parametru si nimeni nu a dat o explicatie, daca a gasit cineva o informatie clara sau stie despre ce este vorba , astept cu interes raspunsuri. Ideea este ca vreau sa mai ridic putin garda la sol si asta o fac arcurile , mentionez faptul ca atat arcurile cat si amortizoarele nu au fost schimbate pe puntea fata si acum ar cam fi cazul in urma luarii unei denivelari am constatat ca un amortizor e si scurs. Am tot citit diferite pareri si combinatii de arcuri si amortizoare fie ele pentru drumuri grele fie standard , masina e standard la suspensii . Daca moderatorii considera titlul sau discutia neadecvata rog sa fie mutat postul .
Multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR