Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • mihaidan2001

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Buna ziua,
de o luna de zile nu mai functioneaza actuatorul de la usa stanga spate, am desfacut usa in speranta ca este vorba de ceva mecanic ( usa a fost inlocuita in urma unui accident acum un an ) din pacate toate sunt la locul lor, am mers pina la a inlocui actuatorul cu unul de la dezmembrari insa cind l-am conectat ( am facut proba cu el nemontat, am scos cablul ce intra in conectorul de pe usa si l-am bagat in conectorul de la actuatorul cumparat ) am constatat ca nu functioneaza.
Sunt doua variante, ori actuatorul cumparat nu este bun ( merg astazi sa-l schimb ) ori fac eu ceva gresit si de aceea cer ajutorul celor mai priceputi ca mine.
Poate cineva sa ma ajute, cum pot verifica daca am tensiune sau semnal ( nu stiu exact ce ) pe conectorul de la aceea usa, sau daca e posibil sa fie ceva legat de sigurante desi inchiderea pe celelalte 3 usi functioaneaza.
Ma gindesc sa conectez actuatorul pe conectorul de la usa dreapta spate ( care functioneaza ) sa vad daca functioneaza dar ma gindesc sa nu fac alta boacana sa stric si inchiderea de pe usa asta si de aceea stau putin in cumpana.
Masina in cauza este in Opel Corsa C din 2006, in speranta ca voi primi ajutor de la voi va multumesc anticiapat si astept nerabdator sfatul vostru.
  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
salut,

verifica firele care vin in burduful dintre usa si stilp sa nu fie vreunul rupt acolo (vezi ca uneori se rup la interior dar ramine izolatia intacta si te fenteaza, verifica bine).
  • mihaidan2001

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Saut,
Multumesc gabimilo1, ieri am avut ceva timp si m-am ocupat de problema, intradevar unul din fire era rupt in interiorul burdufului, am lipit firul si totul este ok, se pare ca am ramas cu in actuator pentru usa stanga spate de rezerva, incerc sa pun citeva poze cu problema poate sunt de ajutor pe viitor si pentru alti colegi.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Online
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Bine cã ai/s-a rezolvat! Și mai bine cã ai postat și o continuare, potențial interesantã și ptr alții...Sunt mulți pe-aici, care dupã ce și-au rezolvat nãcazu”, tac mâlc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR