Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • 23AXN

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Buna ziua
As vrea sa cumpar o insignia si m.am oprit la acest model...
Pentru cei cunoscatori si sau posesori as dori ceva sfaturi sau indrumari sau ceva de evitat

https://www.autovit.ro/anunt...nia-ID7GtoOc.html

Am intrebat de cuzineti si de semeringul de la baia de ulei si nu stie....
Daca km sant ok si servisãrile la timp...ce aspect as avea de verificat
Multumesc anticipat...
Skip ads

  • gheorghita.cristian

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Nu stii mare lucru despre Insignia, doar ai idee despre o problema des intalnita. Documenteaza-te mai mult despre masina. Iti spun asta nu cu rautate, ci din experienta. Aceea nu este Insignia B, este Facelift pt A. Acel anunt este samsar, nu ai voie sa nu stii detalii minime despre masina cand o vinzi. Acel model a costat circa 40.000 eur si chiar si dupa 4 ani si 190.000km nu prea are cum sa valoreze doar 10.000.
Iti mai dau un sfat...scaune intinse pe spate si masini curate ca de showroom, descrieri facute cu majuscule si nu stiu una alta despre masina, acela e semn clar de fuga. Nu trebuie nici macar sa te intrebi de ce.
Eu in locul tau mi-as rezerva cateva zile sau saptamani ca sa citesc prin forum despre acest model, as vedea cel putin 2-3 masini in targ si as conduce macar 2. As cauta si la dealeri Opel, chiar daca numai ca sa imi fac o idee de pret si apoi as lua autovit-ul din nou la talpa.
Cu o Insignia diesel la mana a doua, de la proprietar necunoscut, care nu are actele si istoricul masinii macar de povestit, iti poti lua o mare teapa.
Eu am vandut-o pe a mea cu 16 pagini printate cu istoric de schimburi si jumatate de ora de povestit si aratat noului proprietar. Orice masina de la orice marca poate avea probleme, noi aici iti putem spune despre Opel-uri.

Succes
  • 23AXN

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Mersi...
Mare domn
Omul e samsar... din asta traieste...a luat.o si adus.o la vanzare de cateva zile...
Am mai condus o masina cativa km...nu imi displace deloc...
Si un vecin de garaj a avut una vreo 3 ani extrem de fiabila spunea el...
Poate am gresit catalogarea ei... nu am avut opel pana acum...
Mi.a surâs prin prisma dotarilior
Daca tot e SH si 200000 km macar sa aiba dotãri
Omul a spus ca o duce la reprezentanta daca vreau...
La fel de bine poate fi si dauna totala dincolo si adusa la noi la facut
  • gheorghita.cristian

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2012

  • Mesaj Privat
La reprezentanta vei vedea daca are istoric in reteaua Opel, din tara in care a fost cumparata si servisata. Ce incerc sa-ti spun este sa te feresti de samsari orice ai face. Nimeni nu stie mai bine masina decat proprietarul. E ok sa o duci la verificare la Opel dar tre sa stii din capul locului, cel mai bine suna si intreaba inainte, ce verificari pot face. Sa nu te astepti la prea multe. Tot din experienta iti spun.
Daca o sa iti pice oringul ala renumit si o sa arunci motorul la ghena nu vei afla de la service de la Opel, unless este extrem de evident. Testerul o sa iti spuna multe, dar erorile se pot sterge Smile in fiecare dimineata inainte sa vina un alt potential client.
Spor la cumparare
Skip ads

  • 23AXN

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Nimeni nu iti vinde o masina buna asta e clar....
Daca e de la firma is alergate dar sant servisate la reprezentanta si la timp...
Daca e de la privat si e neamt e servisata pana e in garantie si apoi o mai intind si ei cu servisãrile nu fix la 30000 ca mai intra cateva mii km asta am vazut eu...
Pe masina cum ai zis de 40000 ma gandesc ca are si servisarile... ma mai gândesc
Eu intrebam din prisma modelului
Mi.am luat un Golf 7 si manca antigel nimeni nu vedea urmele pe unde pierde 700 ml la 1000 km
Dus la verificat si rasverificat inainte de achizitie
Schimbat EGR... racitoare gaze si altele... la fel
Am zis sa schimb VAG si sa iau tot nemțești
De aceea as trece la Opel...
  • gheorghita.cristian

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Cauta pe forum la categoriile de probleme si fa-ti o idee, sunt multe probleme si sunt solutii. Sunt multe care pot aparea, unele apar ceas, etc. Si Insignia este o masina buna daca o intretii. Masina asta daca o cumparam eu de noua in 2014 si o intretineam ca pe cealalta pe care am avut-o, as fi cerut acum pe ea 17000. Cauta pe FB grupul Club Insignia Romania. Au si un grup secundar de bazar. Acolo iti vor raspunde oamenii destul de concis si majoritatea au acum Insignia. Referitor la firme, ziceam sa cauti masini rulate de ex la Opel, lasate la buy back. Nu alea de firma, alea sunt cazane.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR