Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • CPoalelungi

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Bunã seara astãzi mi-am dat seama cã nu mai funcționeazã claxonul și nici comenzile de la volan iar airbagul este aprins de câteva zile...țin sã menționez cã înainte se aprindea iar dupã o perioadã de timp se stingea ... Am verificat toate siguranțele și sunt ok ..radio funcționeazã dacã are idee cineva ce poate fi? Țin sã menționez tipul de mașina Opel CORSA 1.7 di 65 cai an.2001
  • lupan bogdan

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2004 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2016

  • Mesaj Privat
verifica in mufa de la spirala! daca ai contacte directe atunci ai scapat de cumparat una noua....pentru asta dai jos airbag si iei cu un ohmetru la masurat din o parte in alta pini. Bafta!
  • CPoalelungi

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Deci trebuie sã demontez volanul, airbagul sau ce trebuie sã demontez? Și care este mufa spiralã? Mulțumesc
  • lupan bogdan

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2004 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2016

  • Mesaj Privat
airbag dat jos ai 2bucati suruburi pe spatele volanului si desfaci aparatoarea de sus unde is manetele are 2 cleme iar mufa ai sa o vezi in spate pe centru, se scoate relativ usor are un mecanism de blocare. Recomandarea mea este sa scoti borna de +.
  • CPoalelungi

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Mulțumesc era de la spiralã am schimbato acum funcționeazã și claxonul și comenzile iar airbagul sa stins
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR