Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • costelpascu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Corsa 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Vã salut. Am si eu o problemã la mașinã, un Opel Corsa D Z14xep din 2008. Nu imi merge clima decat atunci cand dau drumul la ventilator pe treapta a 6 a sau a 7a. Mentionez ca am agent refrigerator in instalatie verificat la service,presiune normalã. Atunci cand functioneaza,bagã rece. La test dã un cod de eroare B 0196-01 cod necunoscut. Nu am gasit pe nimeni in oraș la mine care sã imi spunã ce are. Vã rog daca mã puteti ajuta sau daca cineva a mai avut vreo problemã similara sã imi spunã cum a rezolvat. Multumesc.
Skip ads

  • lupan bogdan

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2004 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2016

  • Mesaj Privat
schimba si tu rezistenta din aeroterma... sau macar masoara daca este ok.... trebuie sa aiba rezistenta... mica dar sa fie... altfel cumperi una noua. Daca ai climatronic.. este posibil sa fie ars regulatorul sau lipsa comunicatie intre module...

p.s. rog un moderator sa mute postul in sectiunea potrivita.
  • costelpascu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Corsa 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Da, este climatronic. Unde se afla regulatorul? Nu cumva totul este în modulul de climã?
  • lupan bogdan

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2004 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2016

  • Mesaj Privat
la c este in aeroterma la d nu stiu exact dar ma uit in tis si va anunt.
Skip ads

  • lupan bogdan

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2004 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2016

  • Mesaj Privat
costelpascu a scris:Da, este climatronic. Unde se afla regulatorul? Nu cumva totul este în modulul de climã?

  • lupan bogdan

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2004 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2016

  • Mesaj Privat
costelpascu a scris:Vã salut. Am si eu o problemã la mașinã, un Opel Corsa D Z14xep din 2008. Nu imi merge clima decat atunci cand dau drumul la ventilator pe treapta a 6 a sau a 7a. Mentionez ca am agent refrigerator in instalatie verificat la service,presiune normalã. Atunci cand functioneaza,bagã rece. La test dã un cod de eroare B 0196-01 cod necunoscut. Nu am gasit pe nimeni in oraș la mine care sã imi spunã ce are. Vã rog daca mã puteti ajuta sau daca cineva a mai avut vreo problemã similara sã imi spunã cum a rezolvat. Multumesc.







la codul ce ai afisat am un pomelnic de numa numa ....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR