Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • coberolegend212121

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 A14XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Salut baietii,apelez la acest forum pentru ca am nevoie de mare ajutor,vreaua sa schimb boxele fata/spate la un opel astra g din 2008.As vrea sa stiu ce marime de boxe sunt pe fata si pe spate si de unde as putea sa le cumpar.Am auzit ca ar mai trebui si altceva in afara de boxe ca sa se auda la fel de bine ca cele originale sau e doar o porcarie.Si daca am un radio de la sony de 4x50w si bag boxe mai mari ar avea vreo problema.Va rog ajutati ma,multumesc. Very Happy
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
eu iti recomand sa cauti unele second dar bune pentru ca vor fi mai ok ce gasesti pe piata la acelasi nivel de pret... casa se auda bine ar trebui in mod normal sa faci o adaugare de folie sonorizanta de izolare pe usi si nu numai... depinde cat bani esti dispus sa bagi in muzica pentru ca sunt firme la care mergi si iti rezolva ei totul dar costa Smile
  • coberolegend212121

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 A14XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2018

  • Mesaj Privat
nu este vorba de bani
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,490
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Pe fațã, mãrimea e comunã ptr Opel(la epoca aia), 165mm. Pe spate, nu știu...dar dacã sapi pe-acilea, gãsești sigur!
Cred cã ai nevoie de ceva adaptoare (ptr compatibilitate mecanicã/geometricã) la înlocuirea boxelor originale cu altele after-market: atenție la adâncimea boxelor noi, sã nu interfereze cu mișcarea geamului!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR