Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • derek

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Am un Astra G caravan din 2003 , modelul care nu are bandou pe hayon . De curand m-a lovit unu in hayon cu masina si in cea mai mare parte a indoit tabla din partea de jos a hayonului adica aceea parte a hayonului care la modelul mai vechi e acoperit de un bandou. As vrea sa maschez indoitura cu un bandou dar nu stiu cum se prinde , ce sistem de prindere are si mai ales daca poate fi adaptat si pe modelul meu . Banuiesc ca are niste cleme de prindere dar nu stiu pe ce vin clemele alea si cum se fixeaza pe hayon . Daca cunoaste cineva problema si mai ales daca are un bandou culoare argintie in plus , eu sunt interesat ! Va multumesc !
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
cred ca prinderea este pe bolturi de tip cui cu capul lat si niste elemente de plastic dar nu iti pot spune ca este asa 100%. Cert este ca au renuntat la el din considerente de pret pe variantele mai noi de astra G fabricate in Polonia
  • derek

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Si bolturile astea sunt prinse pe sub tabla adica trec PRIN tabla hayonului sau nu ? Eu am vazut pe bazar auto cleme ptr fixat bandoul dar habar n-am cum vin fixate acele cleme pe hayon .Eu chiar am intrebat vreo doi prin parcare dar se uitau si ei la bandou ca broasca la bariera - nu se poate vedea nimic , iar de tras de bandou nu s-a incumetat niciunul !
  • bobeleac

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Bandoul este prins in cleme de plastic ,dar aceste cleme sunt fixate in partea de jos a haionului cu nituri de fier !Deci trec prin tabla haionului !



  • derek

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2014

  • Mesaj Privat
multumesc , am inteles acum !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR