Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Costin92

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Va salut,
Cu riscul de a deschide poate un topic deja existent ( desi am verificat cateva pagini bune), as vrea sa va cer parerea si opinia in urmatoarea problema: detin un Opel Astra H, motor 1.6 16 valve twinport benzina. Masina este dotata cu clima, insa am o problema in reglarea temperaturii - am schimbat motorasul aflat sub volan in dreapta - cel care regleaza temperatura - rotita motorasului intra intr-un orificiu pe care il angreneaza si astfel se seteaza temperatura.
Situatia am prezentat-o unui mecanic ce a zis ca una din clapetele din interior este desprinsa - a prins-o prin intermediul unui surub in interiorul orificiului. Dupa montarea motorasului, reglarea temperaturii este posibila insa dupa un timp de functionare, probabil acest surub improvizat de mecanic se slabeste. De fiecare data este necesar sa scot motorasul si sa strang de fiecare data acest surub.
As vrea sa stiu daca vreunul din colegii de pe forum au intampinat aceasta problema si daca exista o modalitate de rezolvare a acestei probleme.
Astept raspunsul dumneavoastra!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR