Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • madboy

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
de o sapt am vaz ca a inceput sa am intreruperi la acelerare in mers de la 1200 de ture pana la 2200 ce sa fie ? vreo prob elecrtrca sau o fii filtrul de motorina ca sincer nu lam mai schimbat de mult. masina este o astra g 2002 caravan motor 1,7 dti Wink
ast sugesti
Skip ads

  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
poti sa incerci sa schimbi locul de unde alimentezi / tipul de motorina; posibil sa aiba apa mai multa decat se obisnuieste pe la noi...
  • madboy

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
pai eu alimentez de la petrom numai de la petrom dar ar fi si asta o chestie ce nu face tot timpul doar cateodata
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Curata filtrul de aer, schimba filtrul de motorina si daca tot mai apare verifica debitmetrul, curata EGR-ul si curata injectoarele, dupa aia nu o sa mai ai nimik. Asta e suscesiunea de la mine si a mers.
Skip ads

  • madboy

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
ms egr ul lam curatat acu o sap si se simte un pik adica e mai sprintena un pik si filtru de aer lam curatat mai tre sa schimb filtru de motorina si injectoarele dar am 240 000 si nu am curatat niciodata injectoarele sa vad la ce sa ma astept
  • chris scooter

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Am alimentat si eu cu motorina sambata de la Petrom Parang in Cluj si am plecat intr-o mica excursie la....munte. Dupa vreo 10 Km m-am speriat de masina nu alta. Nu o mai recunosteam. Intr-a 5 eram cu acceleratia la podea si abia aveam vreo 100 la ora. Iar la urcat era sa ma las pagubas. N-avea forta si intrerupea. Eram cu nervii la pamant. Mai ales ca facusem plinul. Deci atentie si la combustibilul pe care il folosim.
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
madboy a scris:ms egr ul lam curatat acu o sap si se simte un pik adica e mai sprintena un pik si filtru de aer lam curatat mai tre sa schimb filtru de motorina si injectoarele dar am 240 000 si nu am curatat niciodata injectoarele sa vad la ce sa ma astept

La kilometrii astia trebuie sa te gandesti la curatarea injectoarelor neaparat, si la debitmetru(curatare sau inlocuire dupa caz).
Poti sa faci o proba cu un debitmetru de la alta masina care stii ca e mai sprintena si sa faci o comparatie.
  • madboy

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
ms o sa ma ocup dar eu tre sa imi reconditionez si turbo ca nu mai merge. am cam multe de facut si putini bani de care dispun momentan dar le face eu usor
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR