Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • 99sit

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Salut,
Am cautat cateva ore pe forum dar nu am gasit nimic apropiat de problema mea , asa ca intreb , poate stie cineva cum se poate rezolva , inainte de a ma duce masina la service.
La Insignia 2010 , tourer, am constatat ca nu ii mai merge inchiderea centralizata. Am pus testerul pe ea si mi-a dat erorile din poza. Ultima s-a sters , dar cele 3 legate de inchidere se mentin si inchiderea nu merge nici din cheie ( decat pe usa soferului) si nici din butonul din interior ( de blocat/deblocat usile ).In schimb cand apas pe cheie , se aprind semnalizarile si daca tin apasat se inchid oglinzile si trapa!
Mentionez ca e posibil sa fi intrat apa pe la scurgerea trapei in partea dreapta spate , masina fiind parcata cat au fost ploile mari, nefiind folosita de vreo 2 luni... Rolling Eyes
  • vvede

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Te-ai gandit sa verifici scurgerile de la trapa?
Lasa masina la uscat (soare din plin si eventual usi deschise) scoate borna de la baterie vreo 10-20 de minute si verifica daca mai apar probleme.

Erorile oe care le ai inseamna scurt care pot aparea de la umezeala excesiva
  • 99sit

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Ms de raspuns,. Problema cu scurgerea de la trapa am rezolvat-o ( era infundata) sper sa se usuce in weekend , am sa ii pun un ventilator in zona afectata , ma gandesc sa nu fie vreun switch sau vreun releu ars . Am sa incerc si cu borna bateriei , am scos-o dar nu am tinut-o mai mult de 10 minute asa ca eroarea a reaparut si nici nu a functionat inchiderea. Siguranta ptr inchidere e doar in portbagaj ( de 30 de amperi) si era OK. La scurt nu ar rebui sa se arda siguranta?
  • 99sit

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Revin cu informatii despre inchidere , cand am dus-o azi pe la vreo 2-3 service-uri unde nimeni nu a stiut de unde ar fi problema ( clar ca era un scurt dar pe unde nu se stie) , la o ultimul service vizitat cand a oprit masina , am incuiat-o din obisnuinta din cheie la coborare , si am auzit click. Am constatat ca inchiderea functioneaza ( probabil s-a uscat zona unde facea scurt ) si functioneaza OK. Sper sa nu mai faca probleme...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR