Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • NZontea

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Salut!De curand am cumparat cu opel astra h 1.6 twinport 105 cai,acuma 2 saptamani am instalat o instalatie de gaz tomaseto stag 200...vreau sa zic ca masina in momentul cand merg pe gaz imi da in nas cand o accelerez pe liber si coboara acul de turatie are momente cand imi moare motorul....nu merge legata cum ar trebui sa mearga...si am observat ca si pe benzina are momente cand imi face acelasi lucru...am fost la cei de la gaz de 7-8 ori si imi spune ca masina are o problema...am schimbat si duzele..baieti sunt dispusi sa imi schimbe si calculatorul de gaz dar ei imi spun ca se va intampla acelasi lucru....de curand am fost la un service autorizat si am pus si testeru pe ea toate sunt ok...nu da nici un fel de eroare....precizez am schimbat buji,am curatat clapeta si nimic schimbator....chiar nu stiu ce sa ii fac sau daca sa intalnit cineva cu asa ceva....multumesc
  • MTalaba

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Curãțã EGR
  • NZontea

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Gata am rezolvat problema masini....poate ajuta si pe altii cum am rezolvat....în primul rand toate probleme care le-am avut la masina au fost din cauza montajului la instalatia de gaz....asa zis maseriasi din servisul respectiv...si care ei cred ca pe orice masina pe care monteaza gaz...trebuie sa fie logan....au montat duzele in galeria de admisie pe partea cu clapetele din galerie care acele clape se deschid atunci cand accelerezi si cand iei piciorul de pe acceleratie se inchid...doar o duza din cele 4 au.montat-o bine in rest a trebuit sa dau jos galeria si sa le.modific eu si sa astup gaurile unde au gresit ei...vreau sa zic ca dupa toata munca....chiar a meritat si vreau sa zic ca masina merge normal pe gaz la fel cum merge si pe.benzina.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR