Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • IilieMancescu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2019

  • Mesaj Privat
Salut am observat o problemã la usa din dreapta spate inchid din cheie se închide dar cand trag de usa din dreapta spate iar tote celelalte usi sunt închise se deschide si le deschide si pe celelalte .e centrala de vina sau broasca


MODEL: Opel Astra h twinport
MOTOR: 16 105 zep
Skip ads

  • svasile

  • Mesaje scrise: 1,693
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Sunt rupte firele in burduful dintre usa si stalp.
  • IilieMancescu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2019

  • Mesaj Privat
Multumesc am sa verific e posibil cand deschid din maner sa intre in scurt sa deschida ci celelalte
  • svasile

  • Mesaje scrise: 1,693
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Da, asa am patit si eu cu usa stanga spate, de obicei acolo se rup.
Skip ads

  • IilieMancescu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2019

  • Mesaj Privat
Multumesc am rezolvat 3 fire rupte si 4 dezizolate si se închide perfect am scapat de problema multumesc mult inca o data
  • svasile

  • Mesaje scrise: 1,693
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Cu placere!
Ma bucur ca ai rezolvat.
  • RDolta

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Salut, mã bag și eu în acest topic, am avut și eu aceastã problemã în trecut însã a fost rezolvatã la un service (în 25 minute cât timp am fost pânã la un magazin). Dupã un an de zile problema a reapãrut, am desfãcut eu singur fața de ușã și am vãzut cã firele au toate aceiași culoare (negru), cum îmi dau seama care fir cu care vine legat? Am legat cum mi-a bãtut mie capul și acum ușa se închide doar dacã o las deschisã și celelalte 3 închise (apãs pe cheie și pe urmã o împing și pe ea-> Pe urmã rãmâne inchisa mereu pânã o deschizi din interior).. Mai pe scurt cum imi dau seama care fir vine cu celãlalt Smile)?
  • dan costea

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2008 x14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Nu sunt de aceesi culoare toate,sunt diferentiate pe culori.La dvs este posibil ca masina sa mai fi suferit o intervetie de acest gen si persoana care le-a pus o singura culoare.
Skip ads

  • IilieMancescu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2019

  • Mesaj Privat
Da eu nu am avut problema aceasta dar poti desface ornamentale negre de pe stalp si de lângã scaunul din fata de jos si vezi culorile e posibil sa fi încurcat un fir eu le-am cositorit intre si tot asa am pus fir de alta culoare între dar firul alb are continuitate chiar dacã la mijloc e verde sau poti lua cu totul firele dela usi dar costa foarte mult si e ok asa cositorite .
  • IilieMancescu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2019

  • Mesaj Privat
Salut .de ce are momente fluctuiaza relantiul nu mereu si nu cu mult cateva mi de ture dela 8 la 10 max 15 mii de turatii si nu mereu la un motor 16 twinport 105 cai benzina multumesc
  • svasile

  • Mesaje scrise: 1,693
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
In primul rand ai postat aiurea, citeste regulamentul. In al doilea rand ai postat aiureli, fluctueaza cu 15 mii de turatii, de vreo trei ori mai mult decat se poate tura maxim saracul motor.
  • RDolta

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2018

  • Mesaj Privat
dan costea a scris:Nu sunt de aceesi culoare toate,sunt diferentiate pe culori.La dvs este posibil ca masina sa mai fi suferit o intervetie de acest gen si persoana care le-a pus o singura culoare.


Exact, am menționat asta, a mai fost reparat odatã acolo la un service si am observat cã sunt toate de aceeași culoare acum când întâmpin problema din nou

IilieMancescu: o sã încerc treaba spusã de tine 💪🏼
Skip ads

  • reluf16

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salut. Am avut aceeași problemã. Ușa dreapta spate se putea deschide încuiatã. Am aflat de aici. Am cautat în burduful ușii. Am gasit 4 fire dezizolate și unul rupt. Am rezolvat cu muncã de ocnas. Poziția foarte incomodã. Dar am rezolvat. Se pare cã e o problemã generalã la astra h.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR