Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • VValceanu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Buna ziua,

Incerc de ceva vreme sa conectez un stick USB care contine muzica în format mp3, însã nu reusesc.
Panoul de control este CD 400 plus, portul USB se aflã în stânga jos, lângã bricheta, sub panoul de AC.
Cand conectez stickul de memorie, ledul acestuia se aprinde, însã nu il pot accesa.
Am incercat cu butonul SRC, însã singurele opțiuni afisate sunt AM, FM, CD si Dispozitiv de intrare AUX.
Intr.un alt tutorial am vãzut cã se poate comuta pe USB folosind butonul Config. L.am incercat si pe acela, însã opțiunile disponibile sunt: Setãri ora si data, Setãri radio, Setãri autovehicul.
In instructiunile din carte scrie sa apas o data sau de mai multe ori pe butonul AUX pentru a activa modul USB. Am incercat, însã afișeazã doar Dispozitiv de intrare AUX si, dupã câteva secunde, Mufa AUX nu este conectatã.
Deci nu reusesc sub nicio formã sa accesez stickul de memorie.
Orice instrucțiune/indrumare/sfat sunt binevenite.

Multumesc!
Skip ads

  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Incearca cu alt stick.
Butonul AUX este pt stick.
  • i.bogdan

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Extrase din cartea sistemului audio
Numai dispozitivele formatate însistemele de fiºiere FAT32, NTFS ºiHFS+ sunt suportate.
Formatele fiºierelor audio care pot firedate sunt: .mp3, .wma, .aac, .m4a ºi .aif
Nu toate modelele de MP3 playere,unitãþi USB, iPod-uri sausmartphone-uri sunt suportate decãtre sistemul Infotainment.
Dacã este conectat un dispozitiv USB care nu permite citirea sau uniPod, se va afiºa un mesaj de eroarecorespunzãtor, iar sistemulInfotainment va comuta automat lafuncþia anterioara.

Prin urmare, daca vrei ajutor, trebuie sa ne dai informatii suplimentare: ce marca e stickul, in ce limbaj e formatat, ce format ai la muzica... Nu uita ca portul e usb 2.0.
Vazand poza si modul in care e finisat stickul usb...s-ar putea sa ai nevoie de un alt stick...
  • raresica1

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2009

  • Mesaj Privat
salut. cum pot sa ascult muzica de pe un USB da nu am port USB in masina . ci doar AUX. is ceva dispozitive pt asa ceva?merci
Skip ads

  • MLaurentiu522

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2020

  • Mesaj Privat
trebuie sa formatezi stick-ul in FAT32
  • ney

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Discutia este veche dar ....apasati de doua ori pe aux
Prima este intrarea jakului de 3.5 si a doua este usb-ul
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR