Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X
  • ASindila

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Intr-adevar,or avea probleme unele modele cu devalorizarea,sau mecanica electrice...dar asta ori marca auto are..
Skip ads

  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
E clar cã omul are o problemã. Gravã.
  • kk333

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2019

  • Mesaj Privat
Depinde și ce Opel iei și la ce pret îl iei. Dar ma îndoiesc ca cine cumpara o masina noua gândește ca tipul care a fãcut videoul pt ca nu o iau ca sa o vand, ci ca sa o țin cât mai mult fãrã sa am nici un fel de problema cu ea, iar eu sunt convins ca 10 ani de acum încolo nu voi avea ce bani sa bag in al meu Grandland cu excepția consumabilelor obișnuite, și pot sa bag mâna in foc ca dacã peste 10 ani o sa vreau sa o vand, voi obține mai mult decât jumãtate din cât am plãtit pe ea, ceea ce mi se pare mai mult decât rezonabil.
  • ASindila

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Nu zic ca nu poate pica nimic,are atata electronica .Dar nici asa,e penibil.
Skip ads

  • ASindila

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2019

  • Mesaj Privat
kk333 a scris:Depinde și ce Opel iei și la ce pret îl iei. Dar ma îndoiesc ca cine cumpara o masina noua gândește ca tipul care a fãcut videoul pt ca nu o iau ca sa o vand, ci ca sa o țin cât mai mult fãrã sa am nici un fel de problema cu ea, iar eu sunt convins ca 10 ani de acum încolo nu voi avea ce bani sa bag in al meu Grandland cu excepția consumabilelor obișnuite, și pot sa bag mâna in foc ca dacã peste 10 ani o sa vreau sa o vand, voi obține mai mult decât jumãtate din cât am plãtit pe ea, ceea ce mi se pare mai mult decât rezonabil.

ce motor?
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Așa gândesc și eu și orice om normal la cap. Dar ai fi surprins câți își pierd timpul gandindu-se la fiecare 2-3 ani, ce mașina sã își mai ia, evident în cele mai multe cazuri second, cã sa își impresioneze prietenii, vecinii, etc. Și în aceste cazuri, conteazã ft mult valoarea de revânzare, sigla de pe capota mașinii, toba de eșapament sau mai degrabã lipsa ei, caii putere și orice alt bling-bling care l-ar putea "crește" în ochii audienței. Youtuberul ãla se încadreaza la aceastã categorie.
  • ASindila

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Omul,il urmaresc de mult timp..partial gandeste bine,adica e fan motoare aspirate..da sunt fiabile,sunt de acord..insa sunt bmw uri noi de zeci de mii de euro si asa care sunt in service uri,sau la pbn am fost in vizita mai demult,era un touareg nou nerulat,la service cu probleme de fabrica...deeeci...
  • kk333

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2019

  • Mesaj Privat
ASindila a scris:
kk333 a scris:Depinde și ce Opel iei și la ce pret îl iei. Dar ma îndoiesc ca cine cumpara o masina noua gândește ca tipul care a fãcut videoul pt ca nu o iau ca sa o vand, ci ca sa o țin cât mai mult fãrã sa am nici un fel de problema cu ea, iar eu sunt convins ca 10 ani de acum încolo nu voi avea ce bani sa bag in al meu Grandland cu excepția consumabilelor obișnuite, și pot sa bag mâna in foc ca dacã peste 10 ani o sa vreau sa o vand, voi obține mai mult decât jumãtate din cât am plãtit pe ea, ceea ce mi se pare mai mult decât rezonabil.

ce motor?


1.2 benzina
Skip ads

  • ASindila

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Asemenea ,kilometri multi fara incidente neplacute!
  • radu1006

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2019

  • Mesaj Privat
ASindila a scris:http://www.youtube.com/watch?v=GVWHwAqkO2s
Cred ca nu a aflat de discount-urile celor de la Opel,din perioada actuala si de faptul ca pana la urma ,iti poti lua Grandland X la niste bani mult sub Duster cu dotari si siguranta mult superioare.Astept parerile voastre,multa sanatate!


Genul asta de oameni care fac clipuri din astea trebuie pur si simplu ignorati. Se baga in seama degeaba.
  • radu1006

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Am facut o comparatie intre o masina luata in Ian 2019 si a mea luata in Feb 2020 si am descoperit cu stupoare ca cele mai vechi fabricate in Franta, au calitatea asamblarii mai buna fata de cele din Germania.
La mine, spatiile de la capota si portbagaj sunt mai mari, spatiul dintre bara din spate si aripa este prea mic si cand este foarte cald afara se umfla un pic plasticul si se vede urat iesit in afara. De asemenea, partea de sus a chederului cromat, la mine nu are o continuitate cu cel de pe gemuletul mic din spate. Parca a fost asamblata in graba masina.
La masina asamblata in Franta, toate astea sunt mult mai putin vizibile.

Stiu ca eu sunt mai critic asa din fire, dar mi-a sarit in ochi diferenta. Sunt curios cum se vad la alte masini.


  • Lucius

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Nealinierea/inflația din prima imagine se regãsește și la Grandland-ul meu, tot pe partea dreaptã. Nu mi-am imaginat cã ar putea fi cauzatã de cãldura excesivã. Important de menționat este faptul cã am remarcat dupã 1 an și jumãtate, într-un context care m-a forțat sã fiu mai atent decât de obicei la detalii. Aceeași situație am sesizat-o si la Crossland. Spațiile sunt mai ample, într-adevãr, sub partea din fațã a capotei, chiar in zona indicatã în imagine, dar e ceva simetric, niciodata nu m-am gândit ca ar fi o problemã de asamblare. În general, mașina nu este lipsitã de imperfecțiuni, totuși insesizabile pentru cei mai mulți, și, pe care, doar niște ochi foarte critici le-ar putea identifica, la o verificare în acest scop. Ideal ar fi fost sã nu existe asemenea situații. Controlul calitãții, cu siguranțã, nu a fost o prioritate în adevãratul sens al cuvântului. Ca o consolare, voi spune cã, probabil, obișnuința va vindeca toate aceste nemulțumiri...
Skip ads

  • obscuru

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Am o oferta pt un opel grandland x diesel 1.5 130 AT enjoy cu : vopsea metalizata, pachet iarna , roata rez temp, senzori de parcare (fara camera), pachet vedere si lumina, clima si proiectoare - la 20.500 euro. Masina e pe stoc, fabricatie 2020, 0 km.
Nu prea stiu ce sa fac ... as fi mers pe benzina. Ce ziceti de oferta asta ?
Eu km fac maxim 12-13 mii pe an. Nu stiu ce va fi cu dieselul in urmatorii ani.
Ce parere aveti ?
  • radu1006

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Oferta pare buna. Mie pe configurator mi-a iesit 26.985 € cu ce ai spus mai sus. Eu in locul tau as mai vizita Nissan-ul si Kia inainte sa te hotarasti. Vezi ce oferte gasesti acolo.
Nissanul are motorul de 1.3 benzina 157 cai, care este mai rapida decat Opel-ul de 1.6l 180 cai. Kia are calitatea mai buna la tot.
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Mie nu mi se pare mai calitativã Kia decat GrandlandX.
  • radu1006

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2019

  • Mesaj Privat
E parerea mea personala, dupa ce am avut si kia. Nu mi se pare cu o clasa peste Grandland, asa acum mi s-a parut Peugeot 3008, dar peste. Acum nu ma astept sa fie la fel pentru toata lumea, pentru ca fiecare are alte asteptari de la o masina.
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Corect pana la un punct. Nu este vorba de asteptari, ci mai degraba de necesitati si subiectivism. Eu nu as fi luat Peugeot 3008 nici daca il dadeau mai ieftin. Mie imi place mult sobrietatea GLX-ului si nu ma impac deloc cu designul "futurist" al 3008-ului. Prefer functionalitate multa cu un design minimalist. De aceea mi-as fi luat Tesla Model 3 daca aveam mai multi bani care exceleaza la capitolul minimalism si sunt convins ca fanilor Peugeot 3008 nu le place deloc design-ul interior de la Tesla.
  • radu1006

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Binenteles, dar eu nu ma refer la design si functionalitate. La Peugeot 3008, daca te urci in el vezi automat calitatea materialeor mai buna si totul pare mult mai minutios lucrat. La fel este si la exterior cu alinierea panourilor si mai multe elemente cromate. Pur si simplu per total masina pare mai bine facuta si parca au lucrat mai responsabil.

Pentru mine este mai usor vizibil, pentru ca vecinul meu are Peugeot si am ocazia sa le vad in acelasi timp pe amandoua. Probabil ca diferenta este mai mica daca azi vezi una si maine pe cealalta.
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Preturile sunt la fel la aceleasi dotari ?
  • radu1006

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Nu, e mai scumpa kia. Configuratia mea iese la 30k fata de 26k cat am dat eu. La Peugeot tot 30k, dar fara portbagaj electric.
Asta cu tot cu reduceri la ambele. Dar, orice se plateste.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR