Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • CTavi

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Placute de frana punte fata scartaie dupa ce se incalzeste putin masina , e evervant atunci cand merg incet cu masina si scoate un zgomot ascutit, ca si acum ar freca placuta de frana pe disc, S-ar putea sa fie tablitele culisare etrier? nu tot tompul face zgomot, parca dupa ce se incalzesc rotile putin

Si inca o problema , m-i s-a stricat butonul din partea soferului de la geam (principal) panoul de comanda, pur si simplu nu m-ai ia comanta, apas pe buton dar nu se intampla nimic. nu cred ca e rupt dar nu mai functioneaza, are ceva cleme? ca vreau sa il scot afara sa vad despre ce e vorba Very Happy
  • tomy69

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Cu franele, in primul rand verifica placutele si discul sa nu fie foarte uzate, daca sunt ok poti sa incerci pe un drum gol, sa accelerezi pana la 80-100KMh sa franezi puternic, dar fara sa intre ABSul si fara sa opresti complet, undeva pana la 30-40KMh accelerezi inapoi la 80-100KMh si repeti de 5-6 ori.
Dupa care sa te plimbi un pic cu ea sa se raceasca franele.
La mine a ajutat dupa ce am schimbat discul si placutele au inceput sa scartaie si dupa ce am facut procedura de mai sus a disparut sunetul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR