Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X
  • ionutz99

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Grandland X 2018 AH01
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2023

  • Mesaj Privat
Buna seara,sunt posesor nou al unui opel grandland x 2018 2.0 diesel 177 cutie automata,40.000 de km as dori sa stiu ce tipuri de ulei folositi pentru motor,cutie ce recomandati? acum cateva zile am completat adblue mi-au mai ramas cam 3,4 litri si il am in portbagaj daca a stat la caldura se mai poate folosi pentru completare? Multumesc !


MODEL: Grandland X 2018
MOTOR: AH01
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Bun venit la CO!
Sã vã purtați sãnãtoși, fãrã evenimente neplãcute!
În privința uleiurilor, dacã ai consultat manualul de utilizare, îi las pe colegi sã facã recomandãri, dacã nu, ar fi bine sã-l rãsfoiești cu încredere: o sã ai doar surprize plãcute.
Adblue e Ok, chiar și ținut în cãldurã: cum se încãlzește în portbagaj, așa se încãlzește și în rezervorul dedicat, posibil mai abitir.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Salut. Am aceeași motorizare... Aproximativ. Am D20dth sau D10DW, cod motor. Ulei motor 0w30 Total Quartz Ineo First. Nu am schimbat dar urmeazã. Din asta are în el, pus la dealer Opel Craiova, conform cãrții de service. La cutie mi-a fost recomandat la dealer Craiova și Sibiu sa nu schimb pana în jur de100 000 km. Adblue am pus o singura data de la Rompetrol. Am tot citit ca e f perisabil.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Nu e foarte perisabil...chiar deloc, aș zice... trebuie sã asiguri o anumitã temperaturã, doar dacã vrei sã-l pãstrezi 12 luni(cât e garantat):
”Storing AdBlue is straightforward, although it must be kept between 11 and 30°C to maximise its 12-month expectancy.”
Skip ads

  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR