Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • DButacu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Salut fani opel! Fac si eu acest topic in legatura cu masina mea care a picat RAR-ul pe motiv noxele sunt peste limita si am zis ca poate cineva so aflat in problema care am picat si eu sau poate cineva imi ofere un sfat ce ar putea fi sau daca "domnii" de la RAR asteapta o mica atentie in afara de salariu-ul pe care il au.Domnul care mi-a predat actele (doar cardul nu si certificatul masinii) mi-a spus ca masina este ok numai ca noxele sunt peste limita si sa o pun pe tester sa vad ce are dar cei de la service-ul autorizat mi-au spus ca degeaba o bag pe tester ca poate sa nu gasesca nimic si sa dau banii degeaba si daca o facem degeaba cei de la service au zis ca nu ma ajuta, la care ei mi-au spus sa ma duc cu masina la reprezentanta care verificatul motorului ( pentru ca problema este medie a opacitatii ) cam 250 Lei.
Asa ca daca ati avut aceasi problema ca si mine va rog sa imi dati cateva sfaturi. Ms frumos
Medie a opacitatii
2.13 (au gasit) > 1.40 (trebuie sa fie)
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,665
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Uita-te in AutoData cat ar trebui sa fie... daca imi amintesc eu corect la motorul Z17DTL e 2.50 maxim admis pe opacitate, banuiesc ca la Z17DTH cum ai tu e aceiasi valoare.
  • iulian b

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Domnii de la rar nu mai primesc mici atenții, si-au fãcut treaba și te-au trimis sã-ți repari motorul. Toti care au probleme de genul asta, se lega de ce e mai ușor testul. Când te respinge rar trebuie sã ți segmentezi motorul!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR