Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • DClaudiu974

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Buna ziua
Am un opel insignia 2009
Mi sa cerut din service sa schimb/cumpar cuzinetii ca au uzura, si nu se vede pe ei ce culoare au. Si dupa codurile lor nu gasesc.. La magazin nu au reusit, doar daca le zic culoarea,dar avand uzura nu se vede nici un punct de culoare
Ce pot face?
  • matei niculae

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010 A20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Cînd demonstrezi Baia de ulei . pe acel capac de plastic care este prins cu 4 șuruburi de M6 trebuie sã aibã un punct de o anumitã culoare dar dacã sunt originali gm scrie pe ei .merg bine și cei de FIAT sau lancia de la motoare marca fiat disel 1.9 e aceași cotã de vibrochen paliere și bielã.dami un mesaj și iți pun fotografii cu cuzineți
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
cred ca are motor de 2.0 diesel nu de 1.9. Alea s-au pus pe Astra H si Zafira iar pe insignia au trecut la motoare de 2.0l diesel cu 130 si 160 de CP parca...
  • matei niculae

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010 A20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Sunt același motoarele doar pistoanele și cãmãșile sint mai mari cu 1 MM FIAT 1.9 are 82mm in diametru iar insigna 83mm cureaua de distribuție e aceași schimbã doar pinionul de la vibrochen este mai mare în diametru și are un dinte in plus.nu sint sigur dar cred cã și cursa pistonului este mai mare are 94.5mm
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR