Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Mihars

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2018

  • Mesaj Privat
s-a rezolvat intr-un final, in timpul masuratorilor, un "expert" a facut scurt pe circuitul de incalzire, care a generat toate acele probleme, intrucat pe acelasi circuit erau si acele valve/senzori etc., care au intrat imediat in avarie. S-a rezolvat scurtul la altcineva, un electrician care a lucrat 11 ani la di-bas si acum lucreaza in regie proprie, problemele au disparut si am luat alta sonda lambda, intrucat cea cumparata nu mai era ok, am luat una OEM.

masina acum are zero erori si merge perfect.

multumesc tuturor Smile si daca doriti o recomandare pt Opel, va pot lasa numarul celui care m-a ajutat pe mine, de fapt il las mai jos, poate mai ajuta pe cineva informatia.

0722657085 - Catalin Pavel
  • MihaiGSM

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Salutare.
Azi din curiozitate am facut si eu testul cu pedalele si am gasit 2 erori printre care p0134 ca in topic. Faza e ca check engine nu e aprins si masina merge in parametrii normali (consum ok, trage bine).
Exista posibilitate ca eroarea sa fie mai veche si nestearsa de catre vechiul propietar?
Anyway, as inlocui sonda cu una aftermarket, bosch sau mobiletron. La mufe le dibuiesc eu. Ce recomandari aveti?
  • MNicolae242

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Salut ! Am și eu o întrebare : unde se aflã poziționatã sonda lambda la motorul z19 dth 16 valve, mașina este un Opel astra h. Merci.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR