Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • ovu
  • OP
  • 2 mesaje
  • din 31 Jul 2018
  • Movano 2016 M9T-B8
  • Satu Mare
  • ovu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Movano 2016 M9T-B8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Simptome: in timp ce mergi constant la turtie de 1800-2200r/min incepe motorul sa smuceasca.am fost la reprezentanta de trei ori cu masina si raspunsul lor este ca nu are ce sa ii faca.nu apare nici o eroare in bord si spun cei de la reprezentanta ca nici la tester nu apare nimic.masina este in garantie inca si raspunsul este ca nu au ce sa faca si sa imi schimb stilul de condus,adica sa merg mai turat cu ea peste 2500r/min.daca stie cineva ce sa ii fac va rog sa imi raspundeti.multumesc

Cod(uri) eroare:
----
Model: Movano
An fabricatie: 2016
Cod motor: M9T-B8
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Daca cei de la reprezentanta,au declarat ca nu stiu sau nu au ce sa-i faca...,au obligatia sa-ti inlocuiasca motorul sau sa ia orice masura pentru ca motorul masinii sa functioneze corect. Cei de la reprezentanta trebuie sa-si schimbe stilul de a gestiona o situatie delicata,nicidecum sa-si schimbe stilul de condus,clientul...! Daca cei de la Protectia consumatorului sunt profesionisti,te pot sustine sa-ti rezolvi situatia intr-un mod rezonabil...!
  • ovu
  • OP
  • 2 mesaje
  • din 31 Jul 2018
  • Movano 2016 M9T-B8
  • Satu Mare
  • ovu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Movano 2016 M9T-B8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Sunt perfect deacord.urmatorul pas este sa ma adresez la protectia consumatorului.interesant este faptul ca simptomele astea le are de cand am cumparto de noua.pe drum spre casa am sesizat problema si am sunat la reprezentanta.raspunsul lor a fost atunci ca masina e noua si de asta face asa,in timp o sa isi dea drumul.am "muscato" atunci dar nu sa schimbat nimic tot asa face.am deabea 20000km.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR