Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • marius.lupascu1

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2005 -
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2014

  • Mesaj Privat
Salut,

Stie cineva daca scaunele AGR(piele, ventilate+masaj) se pot cumpara separat de masina?
Am cautat peste tot dar nu am gasit nicio informatie.

Am achizionat un opel astra k ,dar in acel moment nu am avut optiunea sa cumpar aceste scaune.
Multumesc
Skip ads

  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Se pot cumpara , ca orice componenta/piesa....insa trebuie sa fii constient de faptul ca pretul e aproape dublu fata de cel afisat pe site-ul Opel , la configurator !
  • Anzu

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Eu am o mare problema cu scaunele standard... Si am observat-o abia la un drum lung (1000 Km pe zi). Sunt prea inguste. Nu lasa deloc spatiu de miscare. Buretele lateral face presiune pe picior, devine dureros. Nu, nu am 150Kg.

Am suficient loc la pedale, are si pasagerul din spatele meu, insa scaunul e inconfortabil de ingust.

Nu numai ca le-au subtiat pentru a face loc celor din spate, insa le-au si ingustat. Proasta decizie.
  • wanchope

  • Mesaje scrise: 239
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
@Anzu: asa este, ai dreptate. Scaunele standard sunt inguste, stai cu picioarele stranse ceea ce e inconfortabil la drum lung. Si nu sunt supraponderal. Eu am avut pb cand am lansat comanda pt masina in august, e exact luna in care se trece la modelul pentru urmatorul an iar dealerul nu avea configuratorul actualizat. Altfel mi-as fi comandat alte scaune.
Skip ads

  • marius.lupascu1

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2005 -
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2014

  • Mesaj Privat
Nu pot sa zic ca sunt proaste, insa tot as vrea ceva mai bun. Eram curios daca a facut vreo persoana trecerea de la cele normale la cele de piele. Teoretic acelea ar trebui sa fie mult mai confortabile tinand cont ca poti sa le reglezi cum vrei tu.

Eu am incercat la dealerul local insa nu se pot comanda din ce am inteles.
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Eu am platit 420 euro ( de fapt 315 euro , daca calculez cota parte din reducerea acordata+ tichet rabla) pe pachetul scaune ergonomice sport AGR sofer+ pasager , au extensie la sezut, reglaj electric lombar si reglaj electric inclinare ( acum pe configurator sunt 720 euro )...sunt super confortabile, nicio problema la drum lung ! ( "off topic" - dupa vanzarea catre PSA , stiam ca va veni si momentul ala cand modelul asta o va lua la "vale": preturi mai mari , scoaterea din productie a motoarelor cele mai vandute , scoaterea unor componente -butoane numai pe usile fata pentru sistemul keyless , etc. Pacat !)
  • marius.lupascu1

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2005 -
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2014

  • Mesaj Privat
Poti sa imi spui te rog de la ce dealer ai cumparat masina?
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Radacini Braila
  • xxl_cm

  • Mesaje scrise: 735
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
eu am astra J si am luat scaune fata AGR si incalzire scaune.
scaunele mi se par fenomenale atat prin multitudinea de reglaje, cat prin faptul ca sunt extrem de comode.
la drum lung nici dupa 3-4 ore de condus continuu nu simt durere de spate sau oboseala.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR