Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • DMosbahDogaru

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Va salut ,
in luna iulie am cumparat un opel astra K turbo benzina 1.4 /125 ......la 2 saptamani dupa ce am luat-o ,dealerul imi trimite o instiintare cum ca pana in data de 31 august 2018 trebuie sa inmatriculez aceasta masina ......programarea facuta on-line este de abia in 21 septembrie 2018 ...cartea de identitate de RAR a fost emisa in data de 18 iulie ...am valabilitate la nr provizorii pana in data de 27 septembrie 2018 ...aveti cumva idee daca dupa data de 31 august august 2018 mai pot inmatricula aceasta masina ...am intrebat dealurul respectiv si mi-au zis ca la vremea respectiva ei mi-au vandut masina in acordanta cu legile respectiva .

cu stima

V.D
  • Teitei

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Fara probleme!
Legea respectiva se refera la "trecerea pe numele cumparatorului in maxim 2 luni" fara a face demersurile necesare inmatricularii (inrolarea la fisc). In cazul tau, ai o programare valabila, deci nu este nici cea mai mica problema. Ca sa fii 100% mergi la fisc si intreaba cat este valabila stampila de sarcini. Daca termenul de valabilitate este mai mare decat programarea ta, atunci fa si acest lucru (pe care oricum trebuie sa-l faci). Luand stampila de sarcini, poti sa stai linistit. Masina este pe numele tau, la fisc e declarata, numerele provizorii sunt valabile, deci esti legal 100%
  • vvede

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Scrisoarea ai primit-o din cauza intrarii in vigoare a noilor norme de poluare.
WLTP - google it.
Ma multi dealeri din Ro au trimis astfel de scrisori. Stiu de Mazda si Renault
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
DMosbahDogaru a scris:Va salut ,
in luna iulie am cumparat un opel astra K turbo benzina 1.4 /125 ......la 2 saptamani dupa ce am luat-o ,dealerul imi trimite o instiintare cum ca pana in data de 31 august 2018 trebuie sa inmatriculez aceasta masina ......programarea facuta on-line este de abia in 21 septembrie 2018 ...cartea de identitate de RAR a fost emisa in data de 18 iulie ...am valabilitate la nr provizorii pana in data de 27 septembrie 2018 ...aveti cumva idee daca dupa data de 31 august august 2018 mai pot inmatricula aceasta masina ...am intrebat dealurul respectiv si mi-au zis ca la vremea respectiva ei mi-au vandut masina in acordanta cu legile respectiva .

cu stima

V.D

Cum iti poti pune intrebarea daca mai poti inmatricula o masina cumparata de noua de la dealer?!
Evident ca poti, ca doar nu o vei duce la fier vechi!
Unde traim?
Vei avea doar un disconfort legat de omologarea de catre RAR pentru noile norme de poluare.....
Vei face o vizita la RAR, vei plati o taxa si o vei inmatricula....si dupa 31 august.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR