Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • CFlorin938

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Buna ziua, vin cu o intrebare legata de repararea injectoarelor denso de pe z17dtr de care am auzit voci ca nu se pot recondiționa doar inlocui cu altele noi.Eu mi-am reparat recent injectoarele pentru suma de 2800 de lei pe toate 4, mașina inainte consuma destul de mult, mergea prost si țacanitul injectoarelor era foarte mare, dar acum dupa repararea lor, mașina merge rotund, consuma puțin si sunetul acela țacanit a disparut.Acest lucru ma pune in dubiu si nu știu ce sa cred daca zvonurile sunt sau nu adevarate cum ca aceste injectoare nu se repara, eu deja facand asta.
Multumesc astept parerile voastre!


MODEL: Opel Astra H 2008
MOTOR: 1.7 Z17DTR 125CP
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
sunt injectoare ca nu se pot repara si altele care se pot repara. cred ca depinde de model si fabricant. si eu le-am schimbat la ale mele toate duzele si functioneaza perfect si sunt vreo 6 ani cel putin de atunci
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Sunt unii care se lauda ca le repara și pe cele denso.
Ai primit cod nou de corecție ?
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,498
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
CFlorin938 a scris:Buna ziua, vin cu o intrebare legata de repararea injectoarelor denso de pe z17dtr de care am auzit voci ca nu se pot recondiționa doar inlocui cu altele noi.Eu mi-am reparat recent injectoarele pentru suma de 2800 de lei pe toate 4, mașina inainte consuma destul de mult, mergea prost si țacanitul injectoarelor era foarte mare, dar acum dupa repararea lor, mașina merge rotund, consuma puțin si sunetul acela țacanit a disparut.Acest lucru ma pune in dubiu si nu știu ce sa cred daca zvonurile sunt sau nu adevarate cum ca aceste injectoare nu se repara, eu deja facand asta.
Multumesc astept parerile voastre!


MODEL: Opel Astra H 2008
MOTOR: 1.7 Z17DTR 125CP


Eu nu înțeleg care e rostul postãrii: tu ți-ai recondiționat injectoarele Denso, dupã care ai aflat cã ele nu se recondiționeazã și acum ne întrebi pe noi ce pãrere avem?! Adicã sã vinã unu sã zicã: nu-i adevãrat, dom”le, astea nu se recondiționeazã, acest animal nu ezicstã!? Ca sã ce? Sã vii tu sã zici: cum nu ezicstã, cã eu îl am în bãtãturã! Unii se plictisesc rãu...
Skip ads

  • Marius Popescu

  • Mesaje scrise: 700
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Imi asum ca as putea fi off topic
@bibu16v : Cred ca CFlorin938 a postat de teama unei tepe , adica unii au promis ca fac asta dar e el a citit / auzit ca nu se pot repara , dar totusi rezulatele sunt bune .
Mereu imi plac raspunsurile tale , mai ales cum le formulezi . Dar de data asta poate ai fost un pic cam acid .

@CFlorin938 : Am nimerit motivul pt care ai postat ?


Toate cele bune !
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,498
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
@Marius Popescu se poate sã fie cum zici...oarecum... el le-a reparat/reconditionat si, aparent, rezultatele sunt bune(cât, cum, pânã când-este altã discutie), dar vin si întreb, dacã vine unul aici, pe forum, si zice ”nu se poate, dom”le, ai fost pãcãlit!”, el ce o sã facã? O sã meargã la ãia de i-au reparat feru” si-o sã le zicã: ”Bã, bãieti, stiti care-i treaba? Injectoarele merg bine, dar mi-a zis mie un guru de clubopel cã m-ati pãcãlit si am venit sã-mi dati banii înapoi (sau mai stii, poate vrea sã le dea niste bani în plus! Very Happy )” Asta, în cazul, în care el chiar ar face ceva, adicã nu s-ar plictisi, pe-aci, pe la tastaturã...cât despre aciditate, când vãd ce preocupãri au unii, nu mã pot abține...
  • CFlorin938

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Da, asta este scopul postarii, dar la fel cum ai scris, puteai sa nu bagi in seama, a fost o simplã intrebare.
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Daniel a scris:Sunt unii care se lauda ca le repara și pe cele denso.
Ai primit cod nou de corecție ?


Revenind la fondul problemei, ai primit sau nu?
  • petrache_adrian2005

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Unde ai reconfitionat injectoarele colegule?
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,498
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Daniel a scris:
Daniel a scris:Sunt unii care se lauda ca le repara și pe cele denso.
Ai primit cod nou de corecție ?


Revenind la fondul problemei, ai primit sau nu?

Sunt curios ce rãspuns primești...dacã primești... Surprised
  • gra

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 z17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Unde ai reconditionat injectoarele? Poate ai primit altele second hand, mai bune...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR