Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • catalinmac

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Corsa 2001 X12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2014

  • Mesaj Privat
Salutari . Recent am sch distributia vectra c 1,8 in reprezentanta curea role pompa apa totul ok ridic masina si dupa 3 zile dimineata aud zgomot in zona distributiei ca si cum cureaua se lovea de plastic(masca) merg 15 m sunetul dispare ajung la servici totul ok cand plec dupa 8 ore se aud cateva lovituri usoare si gata e ok a doua zii la fel doar ca mai violent un pic sun la opel si imi spun ca au uitat sa imi spuna ca ar fii foarte bine daca as schimba fulia arbore cotit sau asa cva pentru ca nu mai are nuj ce opritor si ca eu cu vechea distributie asa am umblat bla bla bla si ca ar fii bine sa duc masina la ei sinu mi-ar indica sa circul asa cu ea ma lumineaza si pe mine cineva nefiind cunoscator in domeniu .si in momentul de fata e masina acolo asteapta piesa sa vina sa o inlocuiasca merci
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Cred ca e fulia de pe arbore de la cureaua de accesorii...
Schimb-o pentru ca am auzit de cazuri cand bucati din cauciucul ei au sarit din loc si au ajuns pe distributie, "ajutand" distributia sa sara din loc cativa dinti... Si cum z18xe e un motor cu 16v, risti sa indoi supapele...
  • catalinmac

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Corsa 2001 X12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2014

  • Mesaj Privat
E deja in lucru sa comandat fulia care nustiu dar revin cu amanunte oricum ms de info.drumuri bune
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Si la benzina se duc fuliile ? stiam ca doar dieselul are asemenea probleme.E modelul cu sectorul dintat pentru senzorul de turatie ,poate e ceva ce n-am vazut eu pana acu', oricum repede la ei ca sa nu aiba motiv ca vezi doamne n-ai venit in timp si de aia s-a faramat nu c-am uitat noi sa strangem toate suruburile.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR