Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • lyonhart

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1995 x2oxev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Acum cateva zile am avut o problema cu roata dreapta SPATE.Am luat pe drum un fier beton si am schimbat-o cu rezerva.Rotile pe FATA le am 205/65/R15 iar pe SPATE 205/70/R15.REZERVA este 195/65/R15.Am mers 2 zile cu ea asa si am schimbat-o cu cea care am avut probleme la ea.Rezerva in 2 zile a fost tocita de tot pe exterior si nu am mers mai mult de 30 km cu ea.
Problema mare este ca aud un suierat de se uita si lumea la mine pe strada cum as calca franele si as lua tot asfaltul cu mine.
Am pe partea dreapta roata infranata.La un service a zis ca am etierul gripat si trebuie sa schimb discurile si placutele de frana,nu neaparat acum.
Sa fie problema din cauza dimensiunii rotilor?De 3 luni merg cu ea asa si pana sa fac pana nu am avut probleme.Dupa ce am schimbat rezerva cu roata care am avut-o sparta a inceput problema.
Ajutati-ma cu un raspuns va rog.
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
ai cumva rezerva de tabla si originalul de magneziu? ai cumva prezoanele prea lungi si au blocat sau distrus ceva pe acolo cind ai pus rezerva de tabla? desfa si te uita. ESTE F. SIMPLU
  • lyonhart

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1995 x2oxev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2007

  • Mesaj Privat
A fost etrierul gripat.Am schimbat placute frana si discuri de frana.Rezultat:acelasi scartait.Cauciucurile faceau zgomotele astea.Am sa schimb cauciucurile si voi face unghiul de directie fiindca trage stanga rau.Am jantele originale care sunt din fier +rezerva,idem.Revin cu amanunte.
  • lyonhart

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1995 x2oxev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2007

  • Mesaj Privat
PROBLEMA A FOST BUCSE BASCULA DREAPTA RUPTA.SCHIMBATA SI ACUM NU MAI MARAIE NIMIC.FACUT TOATA GEOMETRIA SI MERGE CA UNSA
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR