Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • Alex125TSE

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Simptome: De aproximativ 8 luni, n majoritatea momentelor, desi masina merge drept, volanul e inclinat destul de mult spre dreapta. Alteori, sta inclinat putin spre stanga, si cel mai rar sta drept. La viteze peste 80km/h, e necesara o cursa a volanului mult prea mare pentru bracarea rotilor. Mentionez ca nu joaca volanul in ax, si ca acum aproximativ un an a fost depistat un mic joc in caseta de directie(la miscari usoare ale volanului stanga-dreapta in scurt) dar mecanicul mi-a spus ca acel joc nu afecteaza mersul masinii. M-am consultat cu mai multi mecanici care au spus ca nu ar fi probleme din caseta. Aveti idee de unde ar putea fi problema?

Multumesc!

Cod(uri) eroare:
----
Model: Vectra
An fabricatie: 2001
Cod motor: Z18XE
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Online
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Pãi, și multitudinea de mecanici atât au putut spune, cã nu e din casetã?! Da' ce, alte elemente, la direcție, nu mai sunt? Pe-alea cine trebuia sã le verifice, cu minuțiozitate, aș zice, dentistul?!
Dacã nu e caseta, dupã simptomele descrise, înseamnã cã ai alte elemente (cap de barã, pivoți, flanșe, etc) salatã!
  • Alex125TSE

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Inafara de cel care mi-a depistat jocul la caseta, ceilalti nici nu s-au uitat la masina, pe motiv ca sunt prea ocupati(eu cred ca erau mai salata ca masina mea). Aveti vreo recomandare in acest sens? Un mecanic bun la care sa pot merge cu ea?
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Online
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Nu pot sã te ajut cu recomandãri...dar cautã pe forum, colegi din București, sigur unul dintre ei poate sã te ajute...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR