Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • LAlin

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2020

  • Mesaj Privat
Buna seara. Recet am cumparat din Italia un Opel Astra j 2012 1.7 110 caii, dupa ce l-am adus in tara( a venit pe roti masina) la nici o luna am avut o problema cu furtunul de la filtru de particule practic sa spart furtunul si din ce mi-au zis mecanici la care am dus masina acel furtun vine doar cu senzor si costa 800-900 lei in fine am pus furtunul am platit aceasta suma si la nici 2-3 saptamani am plecat la un drum de vro 350 de km insa pe drum am avut "Ghinionul" ca sa-mi cedeze si furtunul de la intercooler alti 1000 lei. Dupa ce m-am sfatuit cu mecanici si dupa ce mi-au luat masina la o proba cei de la service presupun ca masina are soft stage 1 si ca are undeva la 150 160 cp. Intrebarea mea este daca las masina asa cu soft o sa mai am probleme cu alte furtune? Sau sunt nevoit sa o readuc la 110 caii?. Multumesc astept raspuns!.


MODEL: Opel astra j 2012
MOTOR: 1.7 110 caii
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
O lasi asa ce prostii zici, zi bogdaproste ca ai moak remap
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,482
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Off topic:
45% castig la Stage 1 ... tare, tare Smile
O solutie ar fi sa iti iei pantofi mai stramți in picioare sau sa iti aduci aminte ca pedala de acceleratie, are si pozitii intermediare, nu doar minim si maxim Smile
Acum sa termin cu glumele.
On topic:
Ca sa spargi un furtun de la senzorul de presiune diferentiala ... mie imi cam spune ca acolo sunt ceva probleme tehnice sau de stil de condus.
Furtunul de la intercooler, se mai intampla sa se sparga, se degradeaza in timp de la ulei si de la deformatiile plastice suferite.
Totusi, preturile acelea sunt cam mari, nu ar strica sa consulti si alt service, care stie eventual si ce este cu masina si poate are si preturi mai de bun simț.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR